Dramat! Kolejny dron mógł spowodować wielką tragedię. Minął się z tureckim samolotem

i

Autor: ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE, FOT. SHUTTERTOCK Dramat! Kolejny dron mógł spowodować wielką tragedię. Minął się z tureckim samolotem

W OKOLICY LOTNISKA

Dramat! Kolejny dron mógł spowodować wielką tragedię. Minął się z tureckim samolotem

2023-05-31 18:24

Pierwsza sytuacja miała miejsce 13 maja, w sobotę. Wtedy niezidentyfikowany dron wielkości szybowca minął o około 30 metrów lądujący samolot LOT-u. W ostatnią sobotę, 27 maja, doszło do podobnej sytuacji. – Piloci samolotu LOT zgłosili obecność drona w przestrzeni powietrznej. PAŻP od razu uruchomiła odpowiednie procedury, zgłaszając zdarzenie do organów ścigania – czytamy na stronie PANSA.

Warszawa, lotnisko Chopina. Gigantyczny dron przeleciał obok lądującego samolotu

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wraz z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT wydały wspólne oświadczenie. Jak możemy przeczytać na stronie „pansa.pl” 27 maja w sobotę, około 40 kilometrów od Lotniska Chopina doszło do przerażającej sytuacji.

Piloci samolotu LOT zgłosili obecność drona w przestrzeni powietrznej. PAŻP od razu uruchomiła odpowiednie procedury, zgłaszając zdarzenie do organów ścigania. Agencja zgłosi także zdarzenie do Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych oraz Urzędu Lotnictwa Cywilnego. PAŻP oraz PPL ściśle współpracują w ramach przeciwdziałania podobnego rodzaju incydentom – czytamy.

Jak dowiedzieli się dziennikarze „Wyborczej”, tym razem chodzi o tureckiego boeinga 777. Samolot był w trasie z Antalyi do Warszawy. Maszyna bezpiecznie wylądowała na lotnisku Chopina o godzinie 17:04.

Sonda
Boisz się latać samolotem?