Dramat na drodze, wjechał prosto pod ciężarówkę. 58-latek nie żyje, trasa kompletnie zablokowana

2021-11-28 14:55
Śmiertelny wypadek na DK 50. Nie żyje mężczyzna
Autor: Tadeusz Mróz

Na drodze krajowej nr 50 doszło w niedzielę, 28 listopada, do tragicznego zdarzenia. W okolicach miejscowości Chudolipie kierujący seatem 58-latek zaczął nagle wyprzedzać jadący przed nim samochód. Z naprzeciwka jechała ciężarówka, seat nie zdążył i zderzył się z nią czołowo. Kierowca osobówki nie żyje, w pojeździe były jeszcze dwie pasażerki. Droga była zablokowana przez wiele godzin.

Wszystko wydarzyło się około 12:30. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wszystkiemu zawinił źle przeprowadzony manewr wyprzedzania. Kierowca nie zdążył schować się na prawy pas i roztrzaskał się czołowo o tira. Kierowca zginął na miejscu. - Seatem podróżowały oprócz kierującego dwie kobiety. Od wszystkich uczestników wypadku została pobrana krew do badań pod kątem obecności alkoholu i środków odurzających. W zdarzeniu brały udział dwa samochody ciężarowe – przekazała podkom. Aleksandra Calik z radomskiej policji. Droga, na której doszło do makabry została zupełnie zablokowana. Policjanci kierowali ruch na objazdy drogami lokalnymi. Na miejscu pracował prokurator, który ustalał przyczyny zdarzenia.

W wypadku ucierpiała jedna z kobiet jadących na miejscu pasażera w seacie. - Kobieta została przewieziona do szpitala. Na miejscu pracują strażacy z Jednostki Ratunkowo-Gaśniczej z Grójca oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbirażu - przekazał mł. bryg. Marek Świderek ze straży pożarnej w Żyrardowie. Przybyli na miejsce strażacy musieli uwolnić zakleszczone w pojeździe kobiety przy użyciu sprzętu hydraulicznego.

Droga zupełnie zablokowana

O godzinie 14:45 droga nadal była zupełnie nieprzejezdna w obydwu kierunkach. Strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia, gdzie  prokurator prowadził czynności.

122341 Wypadek na trasie S8. Ogromny korek
Sonda
Czy miałeś kiedyś groźny wypadek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE