Dramat nad Wisłą. Chciał skoczyć z mostu. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

i

Autor: Google Street View Dramat nad Wisłą. Chciał skoczyć z mostu. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

O włos od tragedii

Dramat nad Wisłą. Chciał skoczyć z mostu. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

2023-01-19 8:31

Dramatyczne chwile rozegrały się wieczorem na moście Śląsko-Dąbrowskim w Warszawie. Operator monitoringu miejskiego w pewnej chwili dostrzegł desperata, który niepokojąco wpatrywał w przepływającą dołem Wisłę. Mając przeczucia, że mężczyzna może próbować popełnić samobójstwo, o sytuacji powiadomił strażników miejskich. Nie było chwili do stracenia. Na szali było ludzkie życie.

Dramat na moście Śląsko-Dąbrowskim

O dramatycznej sytuacji opowiedziała Straż Miejska. Było około godz. 19, gdy na moście Śląsko-Dąbrowskim przystanął mężczyzna z plecakiem. Oparł się o barierkę i wpatrywał w przepływającą dołem Wisłę. Jego zachowanie zaniepokoiło operatora monitoringu, który obserwował, co dzieje się na ulicach Warszawy. Wiedząc, że w każdej chwili może dojść do tragedii, zaalarmował strażników miejskich.

O włos od tragedii

Kilka minut później patrol był już na miejscu. - Mężczyzna właśnie skończył rozmawiać przez telefon. Był w kiepskim stanie psychicznym. Strażnicy natychmiast odsunęli go od barierki, a gdy przyznał, że zamierzał skoczyć z mostu, umieścili go w radiowozie, by udaremnić ewentualną kolejną próbę – przekazała Straż Miejska.

Funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Ponieważ okazało się, że 36-latek był pod wpływem alkoholu, trafił do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. - Tam stwierdzono, że w wydychanym powietrzu miał blisko dwa promile alkoholu. Gdy wytrzeźwieje, zostanie przewieziony na konsultację do szpitala - poinformowała Straż Miejska.

Potrzebujesz pomocy? Nie jesteś sam!

Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia
Sonda
Czy samóbójstwa w Polsce to temat tabu?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki