Dla żartu ostrzelali autobus! To nie był ich jedyny cel

i

Autor: KRP VII – PRAGA POŁUDNIE, REMBERTÓW, WAWER, WESOŁA Dla żartu ostrzelali autobus! To nie był ich jedyny cel

Chuligański wybryk

Dla żartu ostrzelali autobus! To nie był ich jedyny cel

2023-01-19 7:51

Ta zabawa mogła zakończyć się tragicznie. Dwaj młodzi mężczyźni kilka tygodni temu uszkodzili szybę w autobusie miejskim. Jak się okazało, strzelali z wiatrówki dla zabawy, a autobus nie był ich jedynym celem tego dnia. Łącznie chuliganie dokonali strat co najmniej na 14 tys. zł. Zostali zatrzymani. Obaj usłyszeli zarzuty.

Ostrzelali autobus miejski

Wszystko zaczęło się od tego, że w połowie grudnia policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia szyby w autobusie miejskim linii 125. Szybko okazało się, że podobnych zdarzeń tego samego ranka było więcej. - Bardzo ważnym było wyjaśnienie, w jaki sposób doszło do tych uszkodzeń i jednocześnie kto ich dokonał - przekazała podinsp. Joanna Węgrzyniak z południowopraskiej policji.

Na podstawie własnych ustaleń i dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu środowiska oraz lokalnej społeczności funkcjonariusze szybko i trafnie wytypowali prawdopodobnych sprawców. - Byli to mieszkańcy tej samej okolicy, mieszkali w sąsiednich klatkach jednej kamienicy - poinformowała policjantka.

Chuligani zatrzymani

Zatrzymanie mężczyzn nie było jednak proste. Chuligani bardzo rzadko pojawiali się w domach, a dodatkowo unikali kontaktów z organami ścigania. - Operacyjni systematycznie kontrolowali wszystkie możliwe miejsca i adresy, podejmowali kolejne obserwacje i wciąż pozyskiwali nowe informacje. W ten sposób w ubiegłym tygodniu dzień po dniu kolejno zatrzymali obu mężczyzn. 24-latek i 21-latek przyznali się do swoich chuligańskich wybryków, potwierdzili, że strzelali z wiatrówki, a robili to „dla zabawy i żartów - wyjaśniał podinsp. Joanna Węgrzyniak.

Łączna, minimalna wartość start powstała w wyniku „zabawy” chuliganów to prawie 14 tysięcy złotych. Policjanci zgromadzili bowiem materiał dowodowy potwierdzający aż sześć zdarzeń! - Pięciu uszkodzeń, w tym: szyby w autobusie, w mercedesie, peugeocie, barze, budce wartowniczej dopuścił się 24-latek, z kolei 21-latek zniszczył dwie szyby w mieszkaniu - przekazała policjantka. - Zebrany obszerny materiał dowodowy stał się podstawą do sformułowania zarzutów, pięciu dla 24-latka i jednego dla 21-latka. Wszystkie czyny obu zatrzymanych miały charakter chuligański - dodała.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

Sonda
Czy ufasz polskiej policji?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany