Śmierć na torach

Dramat w Warszawie. Mężczyzna wtargnął na tory na Powiślu. Rozjechał go pociąg

2022-10-04 14:26

Koszmarny wypadek na torach w Warszawie. Pociąg Kolei Mazowieckich relacji Warszawa Wschodnia-Góra Kalwaria rozjechał mężczyznę, który z niewiadomych przyczyn wtargnął na torowisko. Jego życia nie udało się uratować. Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

Mężczyzna rozjechany przez pociąg w Warszawie

Informację o tragicznym wypadku na Powiślu potwierdził w rozmowie z „Super Expressem” Bartłomiej Śniadała z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji. Wieści o śmierci mężczyzny na torowisku wpłynęły do służb we wtorek, 4 października, po godz. 13.

- Na stacji Warszawa Powiśle pociąg relacji Warszawa Wschodnia-Góra Kalwaria potrącił śmiertelnie mężczyznę, który wtargnął na torowisko - przekazał policjant.

Na miejscu tragicznego wypadku śledczy prowadzą działania pod nadzorem prokuratury. Nie wiadomo jeszcze, ile lat miał mężczyzna, który zginął rozjechany rzez pociąg, ani dlaczego doszło do tak koszmarnego zajścia.

Utrudnienia w kursowaniu pociągów

W związku z wypadkiem są utrudnienia w kursowaniu pociągów podmiejskich. - Składy w kierunku Warszawy Wschodniej kursują przez Warszawę Centralną. Składy w kierunku Warszawy Zachodniej kursują linią podmiejską przez Warszawę Śródmieście i odprawiane są z peronów nr 2. Przewoźnicy Koleje Mazowieckie i PKP Intercity wprowadzili wzajemne honorowanie biletów. Komunikaty o zmianach w podroży podawane są na stacjach i przystankach oraz na pokładach pociągów. Zmiany można śledzić także na stronie i w aplikacji Portal Pasażera – przekazała Martyna Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

O utrudnieniach informuje również Warszawski Transport Publiczny.

"Z powodu zdarzenia na stacji Warszawa Powiśle pociągi SKM linii S1 i S2 oraz KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia kursują torem dalekobieżnym przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków: Ochota, Śródmieście, Powiśle, Stadion. Od godziny 13:02 wprowadzono honorowanie biletów KM w pojazdach WTP w 1 i 2 strefie biletowej" - podaje w komunikacie WTP.

Sonda
Podróżujesz pociągami?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają