Dramatyczna akcja ratunkowa na Bemowie. Maleństwa były uwięzione w powalonym drzewie

i

Autor: STRAŻ MIEJSKA / MATERIAŁY PRASOWE / SHUTTERSTOCK Dramatyczna akcja ratunkowa na Bemowie. Maleństwa były uwięzione w powalonym drzewie

Dramatyczna akcja ratunkowa na Bemowie. Maleńkie nietoperze były uwięzione w powalonym drzewie

2022-02-22 14:33

Potężne wichury, które w ostatnich dniach przeszły przez Warszawę spowodowały ogromne szkody. Silny wiatr łamał drzewa jak zapałki. Niektóre wyrywane były z ziemi z korzeniami! W jednym z powalonych drzew nad fosą Fortu Bema w dziupli zimowały dwa nietoperze. By miały szansę na przeżycie, potrzebna była natychmiastowa pomoc.

Przez weekendowe wichury, które przeszły przez Warszawę cierpieli nie tylko ludzie. W jednym z powalonych przez silny wiatr drzew nad fosą Fortu Bema od strony ulicy Obrońców Tobruku w niewielkiej dziupli zimowały dwa nietoperze. Miało to być ich bezpieczne schronienie, a stało się śmiertelną pułapką.

Przeraźliwe piski maleńkich, latających ssaków usłyszała w poniedziałkowy ranek (21 lutego) działaczka Fundacji Ptasi Patrol. O swoim odkryciu natychmiast powiadomiła Ekopatrol Straży Miejskiej.

Zobacz też: Drzewo runęło na mężczyznę w Emowie. Zginął na miejscu

- Na miejscu funkcjonariusze stwierdzili, że pisk nietoperzy dochodzi z dziupli, do której wnętrza nie było dostępu. Aby dostać się do uwięzionych tam zwierząt, kierowniczka Ekopatrolu zdecydowała się odcinać po kawałku spróchniały wewnątrz pień - przekazał Jerzy Jabraszko ze straży miejskiej.

Funkcjonariuszka dzielnie walczyła o życie maleńkich istot. Plaster po plastrze ostrożnie odcinała fragmenty pnia, aż wreszcie dotarła do dziupli. Wybudzone z zimowego snu dwa młode nietoperze były wystraszone i osłabione.

Po wydobyciu ich z dziupli strażnicy umieścili je w pojemnikach do przewożenia małych zwierząt. Następnie latające ssaki zostały przewiezione do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt, gdzie będą mogły dojść do siebie, by wiosną wrócić na łono natury.

Tak wyglądają ulice warszawskiego Wawra. Cztery dni bez prądu
Sonda
Czy pomagasz zwierzętom?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany