Dramatyczna akcja w Legionowie. Niemowlak wziął TO do buzi. Lądował śmigłowiec LPR

2021-02-22 18:08 Norbert Amlicki
Śmigłowiec LPR
Autor: Lowdown / CC BY-SA 3.0 / wikipedia.org Zdjęcie poglądowe

Było o włos od tragedii. W poniedziałek dyspozytor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego dostał przerażający telefon. Podczas nieuwagi domowników roczny maluszek wziął do buzi silny preparat chemiczny do czyszczenia. Ratownicy musieli działać natychmiast. Dyspozytor postawił na nogi cały oddział ratunkowy oraz strażaków z Legionowa, którzy byli niezbędni podczas akcji. Rodzice na miejscu usłyszeli chyba najgorszą wiadomość, jaką mogli usłyszeć.

Jak poinformowali dziennikarze Wawainfo.pl, dziecko wzięło do buzi środek chemiczny - takie słowa usłyszał przez słuchawkę dyspozytor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przy takich telefonach nie ma czasu na zwłokę. Dlatego bez zbędnych ceregieli dyżurny postawił na nogi cały zespół ratowniczy LPR oraz straż pożarną, która jest niezbędna przy takich akcjach.

Opiekunowie wyjaśnili, że na chwilę spuścili dziecko z oczu i wtedy wzięło do buzi silny preparat do czyszczenia. Przy asyście strażaków śmigłowiec LPR wylądował na osiedlu domów jednorodzinnych. Chwilę potem dojechała karetka pogotowia. Szczęście w nieszczęściu stan dziecka był stabilny, ale lekarze powiedzieli, że niestety musi ono trafić do szpitala. 

Strażacy wyciągnęli śmigłowiec, który runął do Wisły