Dramatyczna akcja w Piasecznie. Policjanci uratowali życie nastolatka

i

Autor: Policja Piaseczno Dramatyczna akcja w Piasecznie. Policjanci uratowali życie nastolatka

Szok

Dramatyczna akcja w Piasecznie. Policjanci uratowali życie nastolatka

2022-08-10 8:45

Dramatyczna akcja służb ratunkowych w Piasecznie pod Warszawą. Policjanci otrzymali niepokojącą informację o nastolatku, który zdecydował się na desperacki krok i chce odebrać sobie życie. W tej sytuacji liczyła się każda minuta i była ona niemal na wagę złota. Na szczęście udało się zapobiec tragedii. Pamiętaj, jeśli masz problem lub jesteś w kryzysie - nie jesteś sam.

Piaseczno: Policjanci uratowali życie nastolatka

Dzięki szybkiej i odważnej akcji policjantów udało się zapobiec tragedii, do której mogło dojść w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu piaseczyńskiego. Funkcjonariusze z Góry Kalwarii otrzymali bowiem bardzo niepokojącą informację o nastolatku, który podjął desperacką decyzję o odebraniu sobie życia. W tej sytuacji liczyła się każda minuta i była ona niemal na wagę złota. Na miejsce natychmiast udali się mł. asp. Adrian Chustecki oraz sierż. szt. Kamil Niedziałek. 

- Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania aby ustalić, w którym kierunku chłopak mógł się udać i odnaleźli go niemal w ostatniej chwili ratując tym samym jego życie - mówi asp. Magdalena Gąsowska, rzecznik policji w Piasecznie. - Nastolatkowi została udzielona pomoc medyczna. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy dowieść, że naszym mottem jest "pomagamy i chronimy" - dodaje rzeczniczka. 

ZOBACZ TEŻ: Horror w Kiełpinie. 15-latek mieszkał z rozkładającymi się zwłokami rodziców?

Widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy? Zareaguj

Policjanci przypominają i apelują - jeżeli spotkasz osobę, której zachowanie jest wyraźnie niepokojące i podejrzewasz, że może ona potrzebować pomocy ze strony służb, zapytaj jak możesz pomóc, bądź zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym ta osoba się znajduje. Pamiętajmy, że w takich sytuacjach czas ma ogromne znaczenie. - Kiedy nie możemy sobie poradzić z problemami, możemy zwrócić się do osoby bądź instytucji, które bezpłatnie i anonimowo pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Telefon zaufania dla dorosłych - 116 123, telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - 116 111 - dodaje asp. Magdalena Gąsowska.

Strażacy i policjanci interweniowali na Pradze-Południe
Sonda
Czy kwestia zdrowia psychicznego jest w Polsce zaniedbana?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE