Dramatyczne chwile w Piasecznie. Kobieta zasłabła i upadła na chodnik. W akcji śmigłowiec LPR

i

Autor: archiwum prywatne Dramatyczne chwile w Piasecznie. Kobieta zasłabła i upadła na chodnik. W akcji śmigłowiec LPR

Akcja ratowników

Dramatyczne chwile w Piasecznie. Kobieta zasłabła i upadła na chodnik. W akcji śmigłowiec LPR

2023-02-09 17:37

Mieszkańcy Piaseczna najedli się strachu. Nagle pod ich oknami zjawiły się wozy strażackie oraz karetka pogotowia ratunkowego, a w oddali słychać było hałas nadlatującego śmigłowca. Taki widok zazwyczaj nie zwiastuje niczego dobrego. Okazało się, że na ul. Zajączka zasłabła około 60-letnia kobieta.

Kobieta zasłabła i upadła na chodniku

Informację o interwencji w czwartkowe późne popołudnie (9 lutego) potwierdził w rozmowie z „Super Expressem” mł. bryg. Łukasz Darmofalski ze straży pożarnej w Piasecznie. - Około 60-letnia kobieta zasłabła na chodniku. Na miejscu lądował też helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - wyjaśnił.

Z relacji naszego reportera wynika, że nim na ulicy rozległy się sygnały nadjeżdżających służb, sąsiedzi widzieli, jak kobieta idzie chodnikiem, niosąc torby z zakupami.

Jak udało nam się ustalić, śmigłowiec LPR wylądował w okolicy miejsca zdarzenia, a strażacy przetransportowali ratowników do potrzebującej pomocy kobiecie.

Kobieta była przytomna

Na szczęście niebezpiecznie wyglądająca sytuacja nie zakończyła się tragedią. Kobieta jeszcze przed przybyciem straży odzyskała przytomność. Jak przekazał nam strażak, śmigłowiec LPR odleciał pusty. Karetka również odjechała bez włączania syren.

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Nasi Partnerzy polecają