Co za koszmar

Dramatyczny wypadek na budowie w Warszawie. Robotnik runął z drabiny. Bardzo trudna akcja

2022-11-16 16:08

Koszmarny wypadek na budowie wydarzył się w samo południe w środę, 16 listopada. 35-latek spadł z drabiny z wysokości około dwóch metrów. Konieczne było ewakuowanie rannego z wysokości. Z pomocą ruszyli strażacy, którzy wykorzystali wysięgnik koszowy oraz specjalnie zainstalowane na nim nosze, by bezpiecznie sprowadzić 35-latka na dół.

Warszawa Wola. Wypadek na budowie

Około godz. 12 na budowie przy ul. Kasprzaka na Woli doszło do wypadku. Podczas prac budowlanych na wysokościach ranny został jeden z robotników. - Mężczyzna w wieku 35-lat spadł z drabiny z wysokości około dwóch metrów podczas wykonywanej pracy na budowie. Na miejsce udali się policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Jeden z funkcjonariuszy posiadał specjalistyczny kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej, dlatego jako pierwszy dostał się na trzecią kondygnację z torbą ze specjalistycznym sprzętem i zajął się poszkodowanym - przekazała nam kom. Marta Sulowska z wolskiej policji.

Wyjaśniła również, że funkcjonariusz przeprowadził wywiad z poszkodowanym oraz usztywnił jego odcinek szyjny i staw skokowy. Zawiadomił też o wypadku pogotowie ratunkowe oraz straż pożarną. Jak dodała policjantka, 35-latek był trzeźwy.

Dramatyczna akcja na wysokości

Bezpieczne sprowadzenie rannego mężczyzny z wysokości nie należało do najprostszych. Przy pomocy strażaków akcja przebiegła pomyślnie. Sprytnie użyli podnośnika i drabiny, by ewakuować 35-latka. Ułożyli poszkodowanego mężczyznę na noszach, które następnie przymocowali do kosza podnośnika.

Gdy ranny został bezpiecznie przetransportowany na dół, zajęli się nim ratownicy medyczni, którzy zabrali 35-latka do szpitala. Na miejscu wypadku policjanci prowadzili oględziny. Będą wyjaśniali szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Sonda
Mieliście kiedyś wypadek w pracy?