Dręczył szopa na warszawskiej starówce i brał za to pieniądze. Zatrzymano właściciela biednego zwierzątka

i

Autor: STRAŻ MIEJSKA Dręczył szopa na warszawskiej starówce i brał za to pieniądze. Zatrzymano właściciela biednego zwierzątka

ZWIERZĘCY HORROR

Dręczył szopa na warszawskiej starówce i brał za to pieniądze. Zatrzymano właściciela biednego zwierzątka

2023-05-31 20:11

Strażnicy miejscy zatrzymali mężczyznę, który za dobrowolną opłatą pozwalał fotografować się chętnym z szopem praczem i gołębiami. Okazało się, że mężczyzna nie miał wymaganych zezwoleń na posiadanie tych zwierząt. Policja zadecydowała o ich odebraniu, a właściciela zatrzymała.

Warszawa, Śródmieście. Zatrzymano właściciela szopa pracza

We wtorek, 30 maja wczesnym popołudniem strażnicy miejscy zauważyli w bliskim sąsiedztwie katedry na ul. Świętojańskiej mężczyznę z szopem praczem oraz stolikiem z gołębiami pawikami.

Właściciel pobierał dobrowolne datki od turystów, którzy chcieli fotografować się z biednymi zwierzętami. Podopieczni mężczyzny nie wyglądali na zadowolonych z tych sesji. Zwierzaki sprawiały wrażenie zaniedbanych i zaniepokojonych otaczającym je gwarem turystów.

Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzając także zgody na posiadanie zwierząt. Ze względu na braki w tych dokumentach i zły stan podopiecznych, na miejsce została wezwana policja – przekazał referat prasowy straży miejskiej.

Na miejsce przybyli też przedstawiciele organizacji zaangażowanej w ochronę zwierząt. Po zbadaniu szop, który rzeczywiście był w złej kondycji, trafił pod opiekę specjalistycznego azylu. Właściciela przejętych zwierząt zatrzymała policja.

Sonda
Czy boisz się dużych zwierząt?