Drogowa masakra na S17. 13 osób w szpitalu, w tym dzieci. Większość to Ukraińcy

i

Autor: TADEUSZ MRÓZ Drogowa masakra na S17. 13 osób w szpitalu, w tym dzieci. Większość to Ukraińcy

Drogowa masakra na S17. 13 osób w szpitalu, w tym dzieci. Większość to Ukraińcy

2022-03-01 8:49

Koszmarny wypadek miał miejsce o godz. 3:25 na trasie S17 w kierunku Warszawy. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że osobowy land cruiser wjechał w tył busa. Wszystkie 13 osób, które brały udział w wypadku, zostały przetransportowane karetkami oraz śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitali w Warszawie, Garwolinie i Mińsku Mazowieckim. Wśród poszkodowanych są dzieci.

Do wypadku doszło na trasie S17 w miejscowości Mierżączka (pow. garwoliński). Dwa pojazdy - land cruiser oraz bus - jechały w kierunku Warszawy. - Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że land cruiser wjechał w tył jadącego przed nim busa - przekazała mł. asp. Małgorzata Pychner z garwolińskiej policji.

Zobacz też: Zostawiłam męża na wojnie, uciekłam z dziećmi przed rakietami. Matki schroniły się pod Warszawą

Łącznie pojazdami podróżowało 13 osób – 7 busem oraz 6 land cruiserem. - Większość z nich to obywatele Ukrainy, rodzice z dziećmi - przekazała policjantka. Wszystkie te osoby trafiły do szpitali w Garwolinie, Warszawie oraz Mińsku Mazowieckim. - Część z tych osób nie odniosła obrażeń, ale w szpitalu przebywają jako opiekunowie osób małoletnich - zaznaczyła mł. asp. Pychner.

Policjantka w rozmowie z "Super Expressem" dodała również, że kierowcy zostali przebadani na obecność alkoholu. - Byli trzeźwi - stwierdziła.

Z informacji przekazanych nam przez mł. bryg. Tomasza Biernackiego z PSP w Garwolinie, w wyniku zderzenia obydwa pojazdy dachowały. Gdy strażacy przybyli na miejsce, jedna osoba z busa nie mogła samodzielnie wydostać się z pojazdu. - Miała zakleszczone nogi - wyjaśnił strażak. Potrzebne było użycie hydraulicznego sprzętu. Jak wyjaśnił strażak, osoba ta nie odniosła poważnych, zagrażających życiu obrażeń.

Ruch w stronę Warszawy jest jeszcze zablokowany. Kierowcy kierowani są na objazdy drogami lokalnymi.

Uciekali przed wojną. Spotkało ich to. Makabryczny wypadek pod Garwolinem
Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE