Plac Trzech Krzyży - przebudowę wstrzymał śnieg

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich Plac Trzech Krzyży - przebudowę wstrzymał śnieg

Zima zaskoczyła drogowców

Drogowcy rozgrzebali Plac Trzech Krzyży, z remontem czekają aż stopnieje śnieg

2022-12-19 12:16

Drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich poinformowali dlaczego na rozgrzebanym pod koniec wakacji Placu Trzech Krzyży nic się nie dzieje. Teren budowy przykrył śnieg i lód i to one są główną przyczyną przestoju w pracach. Robotnicy czekają z wylewaniem asfaltu na zapowiadaną przez synoptyków odwilż. - Jeśli sprawdzą się prognozy pogody, zaczniemy układać nawierzchnię - przekazał Jakub Dybalski, rzecznik ZDM.

Najpierw stary bruk, teraz zima i śnieg. Drogowcy mają pecha do remontu Placu Trzech Krzyży

Na Placu Trzech Krzyży pod koniec wakacji wykonawca prac, wybrany przez Zarząd Dróg Miejskich, zaczął prowadzić swoje prace. Miała być wymiana nawierzchni, modernizacja przystanków autobusowych i stworzenie nowych terenów zielonych (kosztem miejsc parkingowych). Gdy robotnicy zerwali z jezdni asfalt odkryli pod nim przedwojenny bruk. Znalezisko opóźniło prace, bo urzędnicy musieli się zastanowić co zrobić z tym fantem. W końcu podjęto decyzję, że stara kostka zostanie z powrotem zalana świeżym asfaltem, bo teraz nie ma odpowiedniej dokumentacji i środków na to, by bruk był gdzieś wyeksponowany. Prace mogły więc ruszać. Niestety przyszła zima, która jak wiemy, w tym roku na każdej płaszczyźnie zaskoczyła drogowców. Robotnicy na Placu Trzech Krzyży utknęli więc w zaspach…

Drogowcy ułożą asfalt jak stopnieje śnieg

Mieszkańcy znów zauważyli, że na placu budowy hula wiatr i za wiele się nie dzieje. Drogowcy tłumaczą dlaczego… - Dziś pogoda wybitnie zimowa, śnieg nie odpuszcza. Ale według prognoz niebawem powinien zacząć topnieć - przekazał Jakub Dybalski, rzecznik ZDM. Robotnicy czekają więc na zapowiadaną przez synoptyków odwilż, o której my również pisaliśmy na se.pl. - Jeśli sprawdzą się prognozy pogody, zaczniemy układać nawierzchnię. Z podaniem konkretnych dat rozpoczęcia i zakończenia czekamy, aż pogoda rzeczywiście się zmieni. Poinformujemy o tym odpowiednio wcześniej - dodał Jakub Dybalski. 

Będzie nowa organizacja ruchu. Kiedy? Nie wiadomo

ZDM planuje ułożyć asfalt na całej wschodniej jezdni od Al. Ujazdowskich do skrzyżowania z ul. Książęcą, a także w rejonie pomnika Wincentego Witosa. Po zakończeniu asfaltowania kierowcy wrócą na wschodnią jezdnię na Placu Trzech Krzyży. Po stronie zachodniej ruch będzie odbywał się tak, jak przed rozpoczęciem przebudowy, czyli od strony ronda de Gaulle’a w kierunku południowym. Kolejny etap zakłada prace na północnej jezdni placu. - O szczegółach nowej czasowej organizacji ruchu poinformujemy w chwili oddania do ruchu wschodniej jezdni Placu Trzech Krzyży - podsumował rzecznik ZDM. 

Przedwojenne torowisko odkryte na Placu Trzech Krzyży podczas modernizacji
Sonda
Czy denerwują cię remonty dróg w Warszawie?
Nasi Partnerzy polecają