Drogowcy wyremontują ważny wjazd do Warszawy. Do tej pory nie mieli na to pieniędzy

2022-05-17 22:29
Drogowcy wyremontują dziurawy wlot do Warszawy. Do tej pory nie było na to pieniędzy
Autor: Zarząd dróg miejskich Drogowcy wyremontują dziurawy wlot do Warszawy. Do tej pory nie było na to pieniędzy

Warszawscy drogowcy w końcu znaleźli pieniądze na remont podziurawionej jak ser szwajcarski północnej nitki Bronisława Czecha. Trasa w przeciwnym kierunku przeszła kilka lat temu gruntowny remont. Na całość zabrakło jednak funduszy w miejskim budżecie. W efekcie wawerski wlot do stolicy stał się jednym z najbardziej zniszczonych. Teraz ma się to zmienić.

Ulica Bronisława Czecha w Wawrze to dwie dwupasmowe jezdnie rozdzielone barierą ze stalowego drutu. Ta prowadząca na trasę w kierunku Lublina przeszła kapitalny remont w 2018 roku. Jedzie się nią teraz jak po maśle. Niestety nie można tego powiedzieć o nitce, którą wjeżdża się do Warszawy. Na nią zabrakło już wtedy około 15 mln zł. W efekcie jest podziurawiona jak ser szwajcarski. W szczególności jej prawy pas, po którym dziennie przejeżdżają setki ciężarówek.

W rozmowie z „Super Expressem”, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich, Jakub Dybalski już w ubiegłym 2021 roku, tłumaczył, że problemem są wysokie rachunki za prąd, a dokładnie za oświetlenie stołecznych ulic. Drogowcy czekali, aż stołeczni radni znajdą dodatkowe pieniądze na dokończenie inwestycji. W końcu się udało! W poniedziałek, 16 maja, ZDM ogłosił, że w postępowaniu na wybór wykonawcy wzięły udział dwie firmy.

Zobacz jak aktualnie wygląda ul. B. Czecha:

To najgorsza droga wjazdowa do Warszawy. W końcu wyremontują Trakt Brzeski i ul. Czecha

- Oferty są korzystne, mieszczą się w zarezerwowanej na inwestycję kwocie. Już przystąpiliśmy do ich analizy, bo chcemy wybrać wykonawcę jeszcze wiosną, żeby prace mógł rozpocząć w wakacje – chwali się Jakub Dybalski.

Północną jezdnię B. Czecha i fragment Traktu Brzeskiego będzie trzeba całkowicie zryć i ułożyć nowe podłoże oraz nawierzchnię. Przy okazji zostaną wymienione krawężniki, wyremontowane chodniki, a przy wlotach ulic Wawerskiej i Wierzchowskiego staną sygnalizacje świetlne (to już w ramach dodatkowego przetargu). Wykonawca będzie musiał się uwinąć z pracami w ciągu dwóch miesięcy.

Sonda
Czy remonty dróg w Warszawie są potrzebne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE