Drogowcy zablokują centrum! Zwężą al. Jana Pawła II i przebudują rondo Czterdziestolatka [WIZUALIZACJE]

2020-02-13 18:25 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Drogowcy zablokują centrum
Autor: UM Warszawa Drogowcy zablokują centrum

Planowane zmiany w samym centrum miasta, tuż przy Dworcu Centralnym, nie ucieszą kierowców. Urzędnicy ogłosili przetarg na przebudowę ronda Czterdziestolatka i zwężenie al. Jana Pawła II.

Rondo Czterdziestolatka, aleja Jana Pawła II i fragment ulicy Chałubińskiego przejdą metamorfozę, która jednak wyraźnie przyblokuje ruch w okolicach Dworca Centralnego. Najważniejsza zmiana to zwężenie jezdni Jana Pawła II z pięciu pasów do trzech. Dzięki temu ma powstać więcej miejsca na zieleń i szersze chodniki. Po obu stronach ulicy powstaną drogi rowerowe.

W planach są też zatoki postojowe. Dla wygody pieszych w okolicy ronda Czterdziestolatka powstaną naziemne przejścia dla pieszych. Drogowcy namalują zebry na al. Jana Pawła II, przy przystankach tramwajowych i w Al. Jerozolimskich po zachodniej stronie i w osi ul. Nowogrodzkiej. Przy przejściach powstaną też śluzy rowerowe. Krawężniki zostaną obniżone a przystanki wyposażone w rozwiązania dla osób z niepełnosprawnością. Drogowcy zapewniają również, że nie wytną żadnego z 42 rosnących tam drzew, a nawet dosadzą drugie tyle.

Radni znowu grzebią w śmieciach. Zapłacimy za nie jak za wodę [SONDA WIDEO]

Oferty w przetargu firmy budowlane mogą zgłaszać do 2 marca. Wykonawca na zrealizowanie inwestycji będzie mieć 8 miesięcy.

Wiemy gdzie leży Berling. Pomnik czeka na swojego wybawcę