Nie dojedziesz na lotnisko! Drogowcy zamykają ważny tunel

i

Autor: PAWEŁ DĄBROWSKI/ SUPER EXPRESS Nie dojedziesz na lotnisko! Drogowcy zamykają ważny tunel

Drogowcy zamykają dojazd na lotnisko! Wybudowali specjalny objazd na pięć miesięcy

2022-02-14 21:40

Od wtorku, 15 lutego, aby dojechać od drogi ekspresowej S2 do Lotniska Chopina, kierowcy będą musieli skorzystać z objazdu. Drogowcy wyłączają z ruchu łącznicę z tunelem pod trasą S79. Zmiany, które mają potrwać kilka miesięcy, są związane z remontem nawierzchni w podziemnej przeprawie.

Dojazd na lotnisko będzie możliwy dzięki tymczasowej zawrotce w obrębie węzła Marynarska. Umożliwi ona przejazd na przeciwną jezdnię, którą będzie można dojechać do lotniska. Alternatywny dojazd będzie prowadził także przez łącznicę węzła Marynarska i ul. Żwirki i Wigury. - Zmiana w organizacji ruchu jest związana z wykonaniem prac naprawczych nawierzchni w tunelu. Wykonywane będzie między innymi uszczelnienie płyty dennej, ścian szczelinowych i dylatacji. Powstaną nowe kapy chodnikowe. Ostatnim etapem będzie ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej i odtworzenie instalacji przeciwoblodzeniowej – przekazała Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wykonawcą robót będzie firma Freyssinet Polska, z którą drogowcy zawarli umowę o wartości ok. 14 mln zł. Termin zakończenia prac robotnicy przewidują na koniec lipca 2022 roku.

Sonda
Czy denerwują cię remonty dróg w Warszawie?
Buspas sparaliżował Ostrobramską. Gigantyczny korek do skrętu w lewo