Drogowcy ZBUDUJĄ DWA RONDA na ulicy Kadetów. Właśnie ruszył przetarg

2020-04-06 12:06 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Roboty drogowe / zdjęcie ilustracyjne
Autor: Zarząd Dróg Miejskich Roboty drogowe / zdjęcie ilustracyjne

Do grudnia na wawerskiej ulicy Kadetów mają powstać dwa nowe ronda, które zastąpią dotychczasowe skrzyżowania. Ich budowa ma poprawić bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców. Na tegoroczny program budowy rond drogowcy mają przeznaczyć około 5 mln zł.

Przebudowa dotyczy dwóch skrzyżowań na ul. Kadetów – z ul. Poprawną i ul. Łasaka. Oba ronda będą miały po 22 metry średnicy. Na wszystkich wlotach pojawią się wydłużone wyspy trójkątne z azylami dla pieszych i przejazdami dla rowerzystów. Ruch pieszych i rowerzystów będzie odbywał się po wydzielonej drodze rowerowej i chodniku. Przy okazji prac drogowcy mają wybudować brakujące chodniki i odcinki drogi dla rowerów.

Narkotyki za PÓŁ MILIONA w garażu i samochodzie pseudokibica [WIDEO]

Zamiana skrzyżowań na ronda ma uporządkować tam ruch i poprawić bezpieczeństwo. Układ skrzyżowań powinien stać się bardziej czytelny. Zarząd Dróg Miejskich poprzez wprowadzenie takich rozwiązań chce poprawić przepustowość i płynność ruchu.

Rafał Trzaskowski ogłasza wielkie cięcia! Zobacz czego zakazał burmistrzom dzielnic. Niektórzy byli ZSZOKOWANI

- Oferty w przetargu planujemy otworzyć 20 kwietnia. Jeżeli uda się go rozstrzygnąć, wykonawca będzie miał czas na realizację inwestycji do 15 grudnia – czytamy w komunikacie ZDM.

AKTUALIZACJA: Warszawskie Biedronki i Lidle będą czynne dłużej. Niektóre nawet całą dobę! [LISTA SKLEPÓW]

Zmiany na ul. Kadetów są częścią programu budowy rond zapowiedzianego jesienią ubiegłego roku przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Przyznane na ten cel 5 mln zł drogowcy planują wykorzystać na wspomnianą budowę i przygotowanie dokumentacji projektowej dla pięciu kolejnych rond.

Kobieta z podejrzeniem koronawirusa ZABARYKADOWAŁA SIĘ w mieszkaniu!