Kto to wymyślił?

Dziwne nazwy miejscowości na Mazowszu. Tego się nie spodziewałeś!

2023-05-07 16:36

Nazwy niektórych małych miejscowości na Mazowszu mogą być zaskakujące. Mijając niektóre z nich trudno jest nie zadać sobie pytania: skąd się wzięły? Przygotowaliśmy zbiór najbardziej oryginalnych tabliczek z nazwami miejscowości w naszym województwie.

Najdziwniejsze nazwy miejscowości na Mazowszu. Tego się nie spodziewałeś

Z każdą nazwą wsi i miasta wiąże się jakaś historia i legenda. Niektóre jednak trudno jest w pierwszej chwili z czymkolwiek skojarzyć. Przygotowaliśmy listę miejscowości, których nazwy są nieoczywiste. Jedną z nich jest wieś Całowanie w powiecie otwockim. Na niektórych nazwach można połamać sobie język. Najdłuższa i jedną z trudniejszych nazw miejscowości na Mazowszu jest Jazgarzewszczyzna. Wymówienie nazwy przez obcokrajowca może konkurować ze słynnym Grzegorzem Brzęczyszczykiewiczem. Niestety nie wiemy skąd się wzięła.

Niektóre nazwy są bardzo wymowne i oddają charakter miejsca, np. Mała Wieś przy Drodze. W powiecie siedleckim znajduje się wieś Żabokliki. Skoro jesteśmy już przy żabach nie sposób nie wspomnieć o wsi Krzyczki-Żabiczki pod Nowym Dworem Mazowieckim. Jakie jeszcze osobliwe nazwy miejscowości możemy znaleźć na Mazowszu? Zapraszamy do poniższej galerii zdjęć.

Sonda
Która z miejscowości ma według ciebie najdziwniejsza nazwę?
Nasi Partnerzy polecają