Niebezpieczeństwo

Ewakuacja w kamienicy na Pradze-Północ. Pod posadzką były pociski artyleryjskie!

2022-12-06 11:19

Niebezpieczne znalezisko w kamienicy przy ul. Wileńskiej na Pradze-Północ w Warszawie. W piwnicy pod posadzką były ukryte pociski artyleryjskie! Przez przypadek natknęła się na nie ekipa remontowa. Na miejscu są już służby. Do akcji wkroczą też saperzy. Z kamienicy ewakuowano mieszkańców oraz osoby przebywające w niepublicznej szkole podstawowej mieszczącej się na parterze budynku.

Niebezpieczne znalezisko pod posadzką

Informację o ewakuacji potwierdziła w rozmowie z „Super Expressem” kom. Paulina Onyszko z północnopraskiej policji. - Piętnaście minut przed godz. 9 otrzymaliśmy informację, że w trakcie prac remontowych w jednej z piwnic pod posadzką zostały ujawnione pociski artyleryjskie. Policjanci z przeszkoleniem minersko-pirotechnicznym na miejscu zabezpieczają ten teren. Obecni są też strażacy. Czekamy na przyjazd saperów - poinformowała policjantka.

Jak dodała, ewakuowano wszystkich mieszkańców z 20 mieszkań znajdujących się w budynku. Ewakuacja objęła również 12 podopiecznych niepublicznej szkoły, która również mieści się pod tym adresem. Łącznie ewakuowano około 150 osób. Policjanci pukają jeszcze do mieszkań sprawdzając, czy na pewno wszyscy bezpiecznie opuścili budynek.

O sytuacji w kamienicy przy ul. Wileńskiej 18 będziemy informowali na bieżąco.

Sonda
Czy przeżyłeś kiedyś ewakuację na własnej skórze?
Nasi Partnerzy polecają