Expressem. Wiadomości z Warszawy w skrócie. Co zdarzyło się w stolicy?

2014-12-12 0:47

51-letni Ormianin już nie pohandluje podróbkami. Perfumy i odzież sportową znanych marek próbował sprzedawać na targowisku w Piasecznie. Ale wpadł. Policjanci zabezpieczyli towar wart ponad 16 tys. zł. Obywatelowi Armenii grozi 5 lat za kratkami.

Dla Białorusi w Jerozolimie

Telewizja Biełsat rozpoczęła swoje nadawanie dokładnie siedem lat temu i mimo trudności wciąż nadaje. Dziś Biełsat będzie świętował swoje urodziny. Specjalnie dla warszawiaków w klubie Nowa Jerozolima (Al. Jerozolimskie 57) wystąpią białoruskie zespoły niezależne, czyli Akute, Bosae Sonca. Start o godz. 20, wstęp wolny.

Kołakowski czeka na ulicę

Czy urząd miasta planuje w jakiś sposób upamiętnić postać prof. Leszka Kołakowskiego? - zapytał w interpelacji radny Lech Jaworski. Jego interpelację prezydent Warszawy potraktowała jako wniosek. Zmarły pięć lat temu filozof Leszek Kołakowski trafi więc do tzw. Banku Nazw i będzie oczekiwał, aż trafi się godna lokalizacja, którą będzie można nazwać jego imieniem. Sprawą zajmie się Komisja Nazewnictwa Miejskiego.

Filmy o górach

Od dziś przez cały weekend w kinie Wisła przy pl. Wilsona odbywać się będzie Warszawski Przegląd Filmów Górskich. To okazja, by zobaczyć najciekawsze produkcje krajowe i zagraniczne kina górskiego z ostatnich lat, np. "Reel Rock Tour 2014" o historii wspinania w Yosemitach. Będą też spotkania z alpinistami. Program i ceny biletów na www.novekino.pl.

Nie chcą ścieżki

Zakończyły się konsultacje dotyczące zmiany organizacji ruchu na ulicy Obozowej. Wynika z nich, że mieszkańcy nie chcą tam ścieżki rowerowej! Ale za to chcą m.in. wydzielonych przystanków tramwajowych przy skrzyżowaniach z Ciołka, Deotymy i Majakowskiego oraz sygnalizacji na skrzyżowaniach.

Wspomnienie stanu wojennego

Ochota zaprasza mieszkańców na spotkanie z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Dziś o godz. 19 w sali widowiskowej MDK "Ochota" (ul. Rokosowska 10) dzieci z MDK "Ochota" razem z Krystyną Prońko wykonają oratorium "Kolęda-Nocka" Ernesta Brylla i Wojciecha Trzcińskiego. W programie także pokaz techniki sitodruku na oryginalnym urządzeniu, wspomnienia twórców i organizatorów kultury podziemnej oraz fragmenty filmu "Kultura niezależna lat 80.".

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki