"Farma Dobrej Woli", czyli ośrodek dla niepełnosnoprawnych fizycznie i umysłowo [ROZMOWA]

2018-01-24 15:24
Farma Dobrej Woli
Autor: http://dobrawola.org.pl/category/projects/farma-dobrej-woli/ Farma Dobrej Woli

Znajdą tam wszystko, czego potrzebują do życia. Studenci z Politechniki Warszawskiej i SGGW pracują nad stworzeniem inteligentnych domów dla około 20 osób niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo. "Farma Dobrej Woli" - bo tak będzie nazywał się ośrodek, ma zostać zbudowana w gminie Chynów, pod Warszawą. Z Krystianem Cygankiem, koordynatorem projektu, rozmawiał nasz reporter Michał Skolimowski.

- Będzie to miejsce, w którym mieszkańcy znajdą zarówno miejsce do życia jak i rekreacji, również do pracy. Będą mieli stałą całodobową opiekę, tym będzie charakteryzował się ten ośrodek. Będzie to kilka domów, każdy będzie miał swój pokój i właśnie personel, który będzie się nim opiekował - mówi Krystian Cyganek.

>>> Praga Północ: Więcej żłobków już wkrótce [ROZMOWA]

Oprócz strefy mieszkalnej, na farmie znajdą się miedzy innymi ogród sensoryczny, sale edukacyjne czy gabinet lekarski. To wszystko można zobaczyć na razie na makiecie 3D. - W tej chwili nad nią dyskutujemy, czy tak mają wyglądać te budynki, czy to podoba się rodzicom ze stowarzyszenia Dobra Wola i ich dzieciom. Jeśli to zaakceptują, to przedyskutujemy to wszystko, stworzymy projekt, który przekażemy stowarzyszeniu i będziemy się kierować ku realizacji inwestycji - mówi Krystian Cyganek.

"Farma Dobrej Woli" ma być osiedlem inteligentnym i ekologicznym. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu kilku lat.

Więcej, w rozmowie Michała Skolimowskiego z koordynatorem projektu, Krystianem Cygankiem:

Czytaj też: Żonkile w rocznicę powstania w getcie. POLIN szuka wolontariuszy i obiecuje bonusy

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE