Fotoplastikon

i

Autor: Fotoplastikon Warszawski Fotoplastikon

FERIE W WARSZAWIE: Recyklingowe bałwany, warsztaty fotograficzne i manga, czyli ferie w Fotoplastikonie Warszawskim

2020-02-10 13:09

Ferie w Warszawie zbliżają się wielkimi krokami. W województwie mazowieckim zaczęły się one 10 lutego i potrwają do 23 lutego 2020 r. Jest to czas, kiedy wiele rodzin z dziećmi poszukuje atrakcji, dzięki którym ten czas stanie się okazją do wspólnej zabawy. Gdzie wybrać się w ferie zimowe 2020 w Warszawie? Podpowiadamy!

Ferie zimowe w mieście nie muszą być nudne i można się o tym przekonać, biorąc udział w różnych atrakcjach przygotowanych przez miasto, dzielnicowe ośrodki kultury, ala także korzystając z lokalnych lodowisk, basenów, zajęć artystycznych, tanecznych, sportowych, językowych, naukowych i innych.

Ferie zimowe w województwie mazowieckim w 2020 roku rozpoczęły się 10 lutego i potrwają do 23 lutego. Jedną z bardziej zróżnicowanych ofert na ferie zimowe dla najmłodszych przygotował Fotoplastikon Warszawski.

ZOBACZ TEŻ: Sprawdź jakie atrakcje czekają na Zimowym Narodowym


Na zajęciach dzieci dowiedzą się m.in. jak sobie radzić, kiedy nie ma śniegu i w co się bawić w domu. Razem z instruktorami i animatorami stworzą własną własną wizję podwodnego świata i ryby metodą origami. Mogą również wykonać wymyśloną przez siebie postać w stylu manga. Przewidziana jest również legenda o warszawskiej syrence i złotej kaczce.

Ferie w Fotoplastikonie Warszawskim - czas, miejsce, ceny


Różnego rodzaju zajęcia dla dzieci w wieku 6-13 lat odbędą się dni powszednie między 10 a 21 lutego. Będą trwały w godzinach 12.00–14.00, wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji.

  • Rejestracja telefoniczna: 22 629 60 78
  • Rejestracja drogą mailową: [email protected]
  • Adres: Al. Jerozolimskie 51, Warszawa

Program ferii w Fotoplastikonie Warszawskim

Poniżej przedstawiamy szczegółowy program ferii w Fotoplastikonie Warszawskim.

  • 10.02 poniedziałek

Warsztaty budowania z klocków Lego: Legenda o warszawskiej syrence

Na warsztatach budowania z klocków Lego najpierw wysłuchamy legendy o warszawskiej syrence, a następnie sięgniemy do własnej wyobraźni, żeby przenieść usłyszaną historię w zbudowany z klocków świat 3D.

  • 11.02 wtorek

Zimowe zabawy domowe

Nie zawsze zima przynosi nam śnieżny puch i śliski lód – czasem trzeba sobie radzić bez nich. Zimą wyjątkowo łatwo też o przeziębienie, a wtedy nawet w piękną pogodę trzeba powstrzymać się od szaleństw w parku czy w górach… Na zajęciach odkryjemy zimowe zabawy domowe, w które można bawić się cały rok. Bitwa na niby-śnieżki, lepienie z masy śniegowej i recyklingowe bałwany to tylko niektóre z naszych pomysłów.

  • 12.02 środa

Japonia dla dociekliwych: Poezja papieru

Zainspirowani książką „Japonia dla dociekliwych” najpierw wybierzemy się w podróż do Japonii, podczas której usłyszymy wiele ciekawostek o tym kraju. Dowiemy się, dlaczego Japonia nazywana jest Krajem Kwitnącej Wiśni lub Krajem Wschodzącego Słońca. Odwiedzimy japoński dom i poznamy zwyczaje w nim panujące, a także nauczymy się, jak zachowywać się przy stole. Wysłuchamy bajki opowiedzianej techniką kamishibai a na koniec zajmiemy się twórczym działaniem – poznamy technikę o wdzięcznej nazwie „poezja papieru”.

ZOBACZ TEŻ: Zima w mieście - za ile? Gdzie? Jakie zajęcia? Sprawdź ofertę

  • 13.02 czwartek

Nietypowe techniki fotograficzne

Na warsztatach fotograficznych wykonamy sitodrukowe odbitki z obrazkami z dawnych telewizyjnych dobranocek oraz programów dla dzieci, takich jak „Przygody Gąski Balbinki”, „Jacek i Agatka” czy „Miś z okienka”.

  • 14.02 piątek

Papieroplastyka: Podwodny świat

Podczas zajęć stworzymy swoją własną wizję podwodnego świata. Będziemy projektować, malować, wycinać, przyklejać i zobaczymy, jak proste może być wykonanie ryby metodą origami.

  • 17.02 poniedziałek

Warsztaty budowania z klocków Lego: Legenda o złotej kaczce

Na warsztatach budowania z klocków Lego najpierw wysłuchamy warszawskiej legendy o złotej kaczce, a następnie sięgniemy do własnej wyobraźni, żeby przenieść usłyszaną historię w zbudowany z klocków świat 3D.

ZOBACZ TEŻ: Półkolonie z programowaniem, czyli Ferie z Małym Inżynierem

  • 18.02 wtorek

Bieguny i ich mieszkańcy

Co to są bieguny i kto na nich mieszka? Tego dowiemy się na wtorkowych zajęciach w drugim tygodniu ferii. Poznamy mieszkańców Antarktydy i Arktyki oraz ich zwyczaje. Spróbujemy wcielić się na chwilę w ich role, sprawdzimy swoją wiedzę o tym, jak się żywią i gdzie mieszkają, oraz stworzymy pamiątkowe prace plastyczne.

  • 19.02 środa

Rękawiczka

Warsztaty zainspirowane tradycyjną ukraińską bajką ludową o tym, że jeśli się chce, to miejsca starcza dla wszystkich. Najpierw zapoznamy się z książką „Rękawiczka” (wydawnictwo Dwie Siostry), następnie porozmawiamy o tym, co to znaczy być gościnnym. Używając kolorowego filcu, muliny, igły, nożyczek, wstążek i szablonów, wykonamy specjalną rękawiczkę oraz różne zwierzątka. Ponadto będziemy animować bajkę, a nasze zwierzątka będą się odwiedzać nawzajem.

  • 20.02 czwartek

Nietypowe techniki fotograficzne

Na warsztatach fotograficznych wykonamy sitodrukowe odbitki z obrazkami z dawnych telewizyjnych dobranocek oraz programów dla dzieci, takich jak „Przygody Gąski Balbinki”, „Jacek i Agatka” czy „Miś z okienka”.

  • 21.02 piątek

Manga – jak krok po kroku stworzyć swoją własną postać

Na warsztatach poznamy mangę – japońską sztukę rysowania. Najpierw wysłuchamy krótkiej opowieści o tym stylu rysowania, następnie poznamy podstawy anatomii i dowiemy się, jak zaprojektować postać rodem z japońskiego komiksu. Stworzymy wymyśloną przez siebie postać w stylu manga.

ZOBACZ TEŻ: Weekend z dzieckiem w Warszawie: Co robić? [TOP 5 ATRAKCJI]

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki