Strzelanina w Żyrardowie. Jedna osoba nie żyje. Pierwszy z gangsterów zatrzymany!

2021-06-18 15:19
Gangster z Żyrardowa zatrzymany! Pozostali wciąż są na wolności!
Autor: NEMO, POLICJA Gangster z Żyrardowa zatrzymany! Pozostali wciąż są na wolności!

Strzelanina w Żyrardowie. Pierwszy z trójki poszukiwanych gangsterów z Żyrardowa został zatrzymany. 25-latek podejrzewany jest o udział w strzelaninie z szóstego czerwca. Póki co, do aresztu trafił za nielegalne posiadanie broni oraz narkotyków. Dwójka mężczyzn nadal jest na wolności. Czy mieszkańcy mogą przestać się bać?

W ostatnim czasie o Żyrardowie zrobiło się głośno, kiedy to w nocy z drugiego na trzeciego czerwca zamordowany został 20-letni Adrian G. Mężczyzna stał w jednej z bram przy kamienicy na terenie Żyrardowa razem z kobietą, kiedy około 2.30 podjechał do nich samochód. Otworzyła się jedna z szyb, padł strzał przeszywający szyję 20-latka. Mężczyzna zginął na miejscu mimo reanimacji. To nie koniec żyrardowskich porachunków, zaledwie trzy dni później gangsterzy wrócili. W niedzielę szóstego czerwca, w samo południe, pod kamienicą przy ul. Romualda Mielczarskiego padły kolejne strzały. Według relacji mieszkańców, oraz wstępnych ustaleń policji, w niedziele szóstego czerwca mężczyzn była trójka. Jeden z nich właśnie został zatrzymany. 25-latek został złapali we Włocławku w poniedziałek 14 czerwca po godzinie 20.

- Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni, oraz drugi za posiadanie substancji psychotropowych. Nie przyznał się do zarzuconych mu czynów. Może mieć on związek ze strzelaniną z dnia szóstego czerwca. Obecnie czekamy na opinie balistyczną, celem ustalenia czy strzał który oddano padał z broni zatrzymanego – podaje Joanna Jackowska z prokuratury w Żyrardowie.

W czwartek 17 czerwca zatrzymany stanął przed sądem. Za posiadanie broni oraz narkotyków trafił do trzymiesięcznego aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia. Prokuratura wciąż ustala, czy to właśnie on strzelał w niedzielę szóstego czerwca. Mieszkańcy wciąż muszą trzymać rękę na pulsie. Pozostała dwójka gangsterów najpewniej nadal grasuje po okolicy.

Groza pod Warszawą. BMW wypadło z drogi i dachowało
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE