Gdzie dokładnie staną fotoradary na moście Poniatowskiego? Znamy LOKALIZACJE!

Fotoradar stanął na moście Poniatowskiego
Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPEREXPRESS Fotoradar stanął na moście Poniatowskiego

O pomiarze prędkości na moście Poniatowskiego mówi się już od dawna. Urzędnicy mieli mnóstwo problemów z doprowadzeniem tego pomysłu do realnych działań. Ostatecznie się udało i rozstrzygnięto przetarg na ustawienie sześciu fotoradarów wartych blisko 2 mln zł. Dziś ratusz zrobił kolejny krok do przodu i podał oficjalnie dokładne lokalizacje, w których staną urządzenia.

Pierwotny pomysł stołecznych urzędników był taki, by na moście Poniatowskiego zamontować odcinkowy pomiar prędkości, czyli system urządzeń, które mierzyłyby prędkość kierowców na całej długości przeprawy. Pojawiły się jednak komplikacje. Do pierwszego ogłoszonego przez Zarząd Dróg Miejskich przetargu nie zgłosiła się żadna firma. Za drugim razem znalazła się tylko jedna firma, która chciała od miasta aż 5 mln zł - czyli prawie trzykrotnie więcej niż wynosił przeznaczony na tę inwestycję budżet. 

Ostatecznie drogowcy zrezygnowali z odcinkowego pomiaru i przerzucili się na punktowy. Postanowili zamontować na „Poniatowskim” sześć fotoradarów. Tu już udało się rozstrzygnąć przetarg. Firma Lifor z Bytomia wykona to zadanie za ponad 1,8 mln zł. - Po trzy urządzenia znajdą się po obu stronach przeprawy. Wykonawca uzyskał już zatwierdzony projekt stałej organizacji ruchu, co oznacza, że znane są dokładne lokalizacje wszystkich fotoradarów - stwierdziła rzeczniczka stołecznego ratusza, Karolina Gałecka. 

Na jezdni w kierunku zachodnim urządzenia znajdą się:

•        w alei Poniatowskiego, przy wjeździe na most na wysokości Wału Miedzeszyńskiego,

•        na wiadukcie między zabytkowymi wieżycami na wysokości ulicy Kruczkowskiego,

•        na moście, przed przystankiem tramwajowym i węzłem z Wisłostradą.

Na jezdni w kierunku wschodnim fotoradary znajdą się:

•        w Alejach Jerozolimskich, przy wjeździe na wiadukt mostu na wysokości budynku Muzeum Wojska Polskiego,

•        na wiadukcie mostu, między zabytkowymi wieżycami na wysokości ulicy Solec,

•        na moście, za węzłem z Wisłostradą i przystankiem tramwajowym.

Urządzenia staną na zabytkowym moście dzięki zgodzie wydanej przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Urzędnicy obiecują, że montaż powinien nastąpić nie później niż w czerwcu 2021 roku. Urządzenia mają spowodować spowolnienie ruchu na tej trasie i zapobiec wypadkom i kolizjom. Według statystyk z lat 2015-2019 na moście doszło do 26 wypadków, w których ranne zostały 32 osoby, a 3 zginęły. Aż 16 zdarzeń było spowodowane przekroczeniem prędkości przez kierowców. 

Fotoradar na Modlinskiej
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE