Dokąd po choinki w stolicy? Sprawdziliśmy gdzie jest najtaniej

i

Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Dokąd po choinki w stolicy? Sprawdziliśmy gdzie jest najtaniej

Gdzie kupić najtańszą żywą choinkę w Warszawie? Ceny szokują!

2021-12-21 16:00

Gdzie kupić najtańszą choinkę? - to pytanie zaczęli sobie od paru dni zadawać mieszkańcy Warszawy. A w tym roku, przy obecnej szalejącej inflacji okazuje się, że znalezienie niedrogiego świątecznego drzewka nie jest wcale takie łatwe. Względem ubiegłego roku, ceny wzrosły średnio o 25 procent!

Zapach prawdziwego, "żyweg" drzewka w domu, to dla wielu osób w święta Bożego Narodzenia rzecz obowiązkowa. W tym roku prawdopodobnie nie każdy będzie mógł sobie na nią pozwolić. Dziennikarze "Super Expressu", jak co roku, sprawdzili ile kosztują. Przejechali kilkanaście dzielnic w poszukiwaniu najtańszego drzewka. Tym razem za cel obrali 2,5 metrową jodłę. Okazało się, że inflacja dała się ostro we znaki również hodowcom choinek… W ubiegłym roku szczęśliwcy mogli upolować jodłę o wspomnianych wymiarach najtaniej za 60 zł. W tym roku najniższa z odnotowanych przez nas cen to 80 zł (Targówek, Praga-Południe). To wzrost o 25 procent! - Ludzie wciąż kupują, ruch jest duży ale dziwią się, że ceny są tak wysokie - powiedział Zbigniew, sprzedawca ze stoiska na Mokotowie.

To, że klienci są zaskoczeni jest zrozumiałe. W niektórych dzielnicach cena jodełki ma magiczną dwójkę z przodu. Tak jest na przykład na Wilanowie (200 zł) czy Ursynowie (230 zł). Rekordzistą stało się stoisko na Żoliborzu, tuż przy domu Jarosława Kaczyńskiego. Tam za takie drzewko handlarz woła 250 zł! Na Mokotowie 2,5-metrowa jodła to koszt 190 zł. W Śródmieściu i na Woli - 150 zł. Na Białołęce 180 zł, a Bielanach - 130 zł.

Sonda
A Ty jaką choinkę wolisz? Żywą czy sztuczną?
Gdzie kupimy najtańszą choinkę. Super Express sprawdził stołeczne ceny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE