GIGANTYCZNE siły policji w Warszawie. Radiowozy z całej Polski, ogrom policjantów [ZDJĘCIA]

2020-11-28 16:03

Strajk Kobiet 28.11.2020. Ogólnopolski Strajk Kobiet znów wyszedł na ulice polskich miast. Na dziś zaplanowano między innymi dużą manifestację w Warszawie. Kolejny raz protestujący zebrali się, by protestować przeciwko zniesieniu kompromisu aborcyjnego. W centrum Warszawy od wczesnego popołudnia zjeżdżały się radiowozy. Do stolicy znów przyjechało wsparcie z całej Polski. Pojawiły się też setki uzbrojonych policjantów.

Gigantyczne siły policji na Strajku Kobiet w Warszawie

Strajk Kobiet w Warszawie rozpoczął się w sobotę, 28 listopada o godzinie 15. Kobiety zebrały się na rondzie Dmowskiego, które zostało przez nie przemianowane na "Rondo Praw Kobiet". Policja już od kilku godzin zabezpieczała miejsce planowanego strajku. Zarządzono pełną mobilizację. W centrum miasta m.in. w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki, ul. Marszałkowskiej i ronda Dmowskiego pojawiło się kilkadziesiąt radiowozów i setki uzbrojonych policjantów. Co kilka minut przez Warszawę przejeżdżają sznury radiowozów na sygnale. Do stolicy przyjechali policjanci z innych regionów Polski.

Kordon policji pojawił się też na ulicy Marszałkowskiej w rejonie Hożej. Relację na żywo ze Strajku Kobiet prowadzimy w tym artykule.

To kolejna gigantyczna mobilizacja policji w Warszawie. Podobna miała miejsce w czasie poprzednich strajków, m.in. w czasie Blokady Sejmu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE