Decyzja o przyszłości Górczewskiej zapadnie w marcu

i

Autor: fot. R. Motyl (UM Warszawa) Decyzja o przyszłości Górczewskiej zapadnie w marcu

Górczewska będzie jednak zwężona? Prezydent Warszawy nie wyklucza takiego rozwiązania [AUDIO]

2019-02-23 11:38

Prawdopodobnie z trzech pasów ruchu zostaną tylko dwa. Miejscy aktywiści chwalą to rozwiązanie.

Ratusz nie wydał jeszcze oficjalnego komunikatu, ale coraz więcej wskazuje na to, że ulica Górczewska zostanie zwężona po zakończeniu budowy metra. Chodzi o odcinek między Lesznem i aleją Prymasa Tysiąclecia.

– Będziemy podejmowali takie decyzje jeśli zwężenie drogi nie spotęguje korków, a poprawi przepustowość dla samochodów, autobusów i rowerów – powiedział naszemu reporterowi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Analizy wskazują, że po oddaniu do użytku wolskiego, a potem bemowskiego odcinka drugiej linii metra, ruch samochodowy na ulicy Górczewskiej będzie zdecydowanie mniejszy. Drugim argumentem jest głos mieszkańców Woli, którzy w czasie konsultacji społecznych opowiedzieli się za zwężeniem ulicy.

– Okoliczni mieszkańcy chcą zwężenia i wyciszenia ulicy Górczewskiej. Myślę, że to mocny i wyraźny sygnał dla władz naszego miasta – mówi Aneta Skubida ze stowarzyszenia Wola Mieszkańców.

Ostateczną decyzję w sprawie Górczewskiej mamy poznać w marcu. Przypomnijmy, że w kampanii przed wyborami samorządowymi, ówczesny kandydat na prezydenta miasta Rafał Trzaskowski, był sceptycznie nastawiony do planów zwężania ulicy.

Tematem zajął się Arkadiusz Pogłud.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE