Groza na Ursynowie w Warszawie. Niewybuch na trawniku przy Dolince Służewieckiej

i

Autor: Straż Miejska, Warszawa Groza na Ursynowie w Warszawie. Niewybuch na trawniku przy Dolince Służewieckiej

Groza na Mokotowie

Groza na Mokotowie w Warszawie. Niewybuch na trawniku przy Dolince Służewieckiej

2022-07-15 8:24

Niebezpieczeństwo czyhało na mieszkańców Mokotowa. We wtorek późnym wieczorem przechodzień znalazł niewybuch. Pocisk był częściowo zakopany na trawniku za przystankiem przy Dominikańskiej. Miejsce to zostało zabezpieczone, na następnego dnia saperzy usunęli zagrożenie. Niewybuch został zdetonowany na poligonie.

Niewybuch na Mokotowie

Było około godz. 22:15 we wtorek, 12 lipca, gdy strażnicy miejscy otrzymali bardzo niepokojące zgłoszenie. Przechodzień znalazł na trawniku za przystankiem przy ul. Dominikańskiej zardzewiały niewybuch!

- Zardzewiały niewybuch o średnicy około 10 cm znajdował się 20 metrów od przystanku i 40 metrów od najbliższego budynku. Pocisk moździerzowy był częściowo wygrzebany z ziemi. Prawdopodobnie wywęszył go pies - przekazali strażnicy.

Saperzy zajęli się niewybuchem

Strażnicy miejscy natychmiast zabezpieczyli zagrożony wybuchem teren i o niebezpieczeństwie powiadomili patrol saperski. Ponieważ takich akcji nie prowadzi się nocą, strażnicy zabezpieczali teren przez całą noc. Około godziny 10 w środę (13 lipca) saperzy wyciągnęli niewybuch i wywieźli na poligon, by go zdetonować.

Niewybuch na Krakowskim Przedmieściu

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce również 11 lipca. Wówczas na Krakowskim Przedmieściu 31-letni Łukasz K. wyjął niewybuch z plecaka i położył go pośród tłumu ludzi! Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu wieloletnia odsiadka.

Wielka ewakuacja w Warszawie
Sonda
Czy straż miejska jest potrzebna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany