Strażnicy miejscy chcą podwyżek, inaczej będzie ostry protest. Dają nowej komendant czas do lipca

i

Autor: Shutterstock Strażnicy miejscy chcą podwyżek, inaczej będzie ostry protest. Dają nowej komendant czas do lipca

Potężny bunt w straży miejskiej w Warszawie. Dziwna forma strajku. "Nowa komendant ma czas do lipca"

2022-06-14 11:15

Strażnicy miejscy w Warszawie mają dość! Zagrozili nowej komendant, że jeśli nie dostaną podwyżek, to od lipca zaostrzą swój protest. Zamiast jeździć na interwencje, będą na nie... chodzić. Wszyscy. To efekt 5 lat braku podwyżek w stołecznej formacji. Jak słyszymy w ratuszu, trwają rozmowy ze strażnikami. Czy uda się im wywalczyć większe pensje?

Straż miejska chce podwyżek. Dają czas do lipca

Atmosfera w stołecznej straży miejskiej się zagęszcza. Niedawno mianowana komendant stołecznej straży Magdalena Ejsmond będzie musiała się zmierzyć z poważnym problemem. Po dymisji wieloletniego komendanta Zbigniewa Leszczyńskiego pod koniec maja to ona rządzi formacją i ona musi stawić czoła problemem, które po nim pozostały.

Przeczytaj również: Były komendant Straży Miejskiej dostał nową pracę. W ratuszu

Informacje o planowanym proteście pierwsze podało radio TOK FM. Strażnicy grożą, że jeśli nowa komendant nie załatwi im większych pensji, to interwencje będą owszem podejmowane, ale na piechotę. - Wrócimy do macierzy, czyli pieszych patroli. Taka forma protestu ma wydłużyć jeszcze bardziej czas oczekiwania na patrol - powiedział w poniedziałek (13 czerwca) na antenie radia TOK FM Robert Bartołd z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Straży Miejskich. W dwumilionowym mieście oznacza to właściwie paraliż straży. - Komendant jeździ i spotyka się ze strażnikami, prowadzone są rozmowy - zapewnia rzeczniczka ratusza, Monika Beuth-Lutyk. Czy w miejskim budżecie znajdą się pieniądze na podwyżki? - Nie wiem - przyznaje.

Straż miejska w Warszawie. Zarobki

Strażnicy miejscy w Warszawie rzeczywiście nie zarabiają kokosów. Początkujący funkcjonariusze otrzymują pensję minimalną, czyli w 2022 roku około 2 209,56 zł netto. Do tego otrzymują dodatki za służbę nocną i coroczną trzynastkę. Zarobki rosną wraz ze stażem i stopniem. Strażnicy żądają podwyżek rzędu 1500 zł brutto.

Pies zostawiony w rozgrzanym kamperze na pewną śmierć. Uratowali go bohaterscy strażnicy miejscy

Nowa komendant straży miejskiej w Warszawie

Nowa komendant może się pochwalić bogatym doświadczeniem, przez dekadę pracowała w służbach specjalnych i zajmowała stanowiska związane z bezpieczeństwem kraju. Czy jednak to wystarczy, żeby poradzić sobie z problemami w straży miejskiej?

Sonda
Jak oceniasz pracę straży miejskiej w Warszawie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają