Były komendant Straży Miejskiej dostał nową pracę. W ratuszu

2022-05-25 9:10
 Były komendant Straży Miejskiej dostał nową pracę. W ratuszu
Autor: Marcin Smulczyński/Super Express Były komendant Straży Miejskiej dostał nową pracę. W ratuszu

Zbigniew Leszczyński, były już komendant Straży Miejskiej, nie długo pozostawał bez pracy. - Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wyraził zgodę na kontynuowanie przez Zbigniewa Leszczyńskiego pracy na rzecz miasta w jednej z miejskich jednostek w pionie związanym z bezpieczeństwem - przekazała rzecznik stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk.

Były komendant Straży Miejskiej będzie pracował w ratuszu

W poniedziałek (23 maja) stołeczny ratusz poinformował o nowej komendant Straży Miejskiej. Została nią Magdalena Ejsmont, która zastąpiła na tym stanowisku zdymisjonowanego w piątek (20 maja) Zbigniewa Leszczyńskiego. Ten jednak nie długo pozostawał bez stanowiska.

Przeczytaj też: Warszawiacy zabrali głos. Czego oczekują od nowej komendant straży miejskiej? [SONDA]

Z racji tego, że Leszczyńskiemu pozostały 2 lata do emerytury jest w tzw. okresie ochronnym i nie może zostać zwolniony. "Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wyraził zgodę na kontynuowanie przez Zbigniewa Leszczyńskiego pracy na rzecz miasta w jednej z miejskich jednostek w pionie związanym z bezpieczeństwem" - powiedziała PAP rzecznik stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk.

"Będzie pracował w sektorze bezpieczeństwa, z uwagi na długoletnią pracę i wiek" - dodała.

Kim jest Zbigniew Leszczyński?

Zbigniew Leszczyński został szefem stołecznej Straży Miejskiej w 2006 roku. Został nominowany na to stanowisko przez ówczesną prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, której był kierowcą. Wcześniej pracował w Biurze Ochrony Rządu.

Nie przegap: Morderstwo pod Warszawą. Po imprezie urodzinowej skatował na śmierć znajomego

Leszczyński krytykowany był przez aktywistów, m.in. za nieudolną walkę z nielegalnym parkowaniem. W kwietniu w mediach wypłynęła sprawa kontrowersyjnego przetargu na zakup dla Straży Miejskiej motorówki za ponad pół miliona złotych. To przelało czarę goryczy. Zareagował wówczas prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który zapowiedział wyjaśnienie tej sprawy i wyciągnięcie konsekwencji. Tak też się stało. W piątek, 20 maja, Zbigniew Leszczyński został zdymisjonowany przez Rafała Trzaskowskiego.

Magdalena Ejsmont – nowa komendant Straży Miejskiej w Warszawie

Dotychczasowy stołek Zbigniewa Leszczyńskiego zajęła Magdalena Ejsmont. Nowa komendant dotychczas pracowała w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, gdzie zajmowała się bezpieczeństwem imprez masowych. Posiada bogate, dziesięcioletnie doświadczenie w pracy w służbach specjalnych. Zajmowała stanowiska związane z bezpieczeństwem Sił Zbrojnych RP – zarówno w kraju, jak też zagranicą. Służyła w Afganistanie. Ukończyła liczne kursy specjalistyczne organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz służby specjalne, w tym dotyczące tematyki analizy zagrożeń.

"W pierwszej kolejności pragnę skoncentrować się na właściwej atmosferze pracy wewnątrz formacji. Jestem przekonana, że ma to istotne znaczenie w zapewnieniu sprawności jej funkcjonowania. Planuję spotkanie ze związkami zawodowymi działającymi w straży. Jestem w pełni otwarta na dialog i liczę na dobrą, konstruktywną współpracę. Jesteśmy tu dla mieszkanek i mieszkańców, ich głos będzie zawsze słyszany" – powiedziała komendant Magdalena Ejsmont.

Czego warszawiacy oczekują od nowego komendanta straży miejskiej?
Sonda
Jak oceniasz pracę straży miejskiej w Warszawie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE