Magdalena Ejsmont nową komendantką straży miejskiej w Warszawie. Kim jest następczyni Zbigniewa Leszczyńskiego?

2022-05-23 14:50
 Magdalena Ejsmont nowym komendantem warszawskiej straży miejskiej
Autor: Urząd Miasta st. Warszawy Magdalena Ejsmont nowym komendantem warszawskiej straży miejskiej

Kobieta pokieruje warszawską strażą miejską! Następczynią zdymisjonowanego przez prezydenta Warszawy komendanta Zbigniewa Leszczyńskiego jest Magdalena Ejsmont - była oficer kontrwywiadu! W poniedziałek, 23 maja, Rafał Trzaskowski powołał ją na to stanowisko. Nową komendant stołecznej formacji prezydent wytypował spośród urzędników pracujących od kilku lat w warszawskim ratuszu. Kim jest Magdalena Ejsmont? Czym zasłynęła do tej pory?

Dymisja komendanta Zbigniewa Leszczyńskiego

W ubiegły piątek, 20 maja, po 16 latach służby, stanowisko komendanta warszawskiej straży miejskiej, przestał pełnić Zbigniew Leszczyński. Taką decyzję podjął prezydent Rafał Trzaskowski, który stwierdził, że w tej formacji trzeba skupić się na innych zadaniach i priorytetach.

Mieszkańcy nie pozostawiali na komendancie suchej nitki, po tym, jak zdecydował o zakupie horrendalnie drogiej motorówki, za pół miliona złotych. Wtedy czara goryczy się przelała. Prezydent Warszawy powiedział „dość” i postanowił o dymisji komendanta. Na jego miejsce wybrał w poniedziałek, 23 maja, nową osobę. Jak się okazało dobrze sobie znaną kobietę.

Stanowisko komendanta straży miejskiej w Warszawie objęła Magdalena Ejsmont. Jako pierwsza informację taką podała redakcja Radia Zet. Kim jest Magdalena Ejsmont, nowa komendant straży miejskiej?

Magdalena Ejsmont nowym komendantem straży miejskiej w Warszawie. Kim jest?

Od 2017 roku kobieta jest stołeczną urzędniczką. Pracuje w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta. Zajmowała się bezpieczeństwem imprez masowych i zgromadzeń.

– O wyborze Magdaleny Ejsmont na stanowisko komendanta Straży Miejskiej m.st. Warszawy zdecydowały nie tylko profesjonalizm i ogromne doświadczenie w obszarze bezpieczeństwa oraz analizy zagrożeń, ale również doskonała znajomość formacji, którą będzie kierować. To bardzo ważne w obliczu wyzwań, przed jakimi stoi dzisiaj stołeczna staż. Liczę, że nowe otwarcie, konstruktywny dialog i nastawienie na rozwój formacji pozwolą jej jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo warszawianek i warszawiaków – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski

– W pierwszej kolejności pragnę skoncentrować się na właściwej atmosferze pracy wewnątrz formacji. Jestem przekonana, że ma to istotne znaczenie w zapewnieniu sprawności jej funkcjonowania. Planuję spotkanie ze związkami zawodowymi działającymi w straży. Jestem w pełni otwarta na dialog i liczę na dobrą, konstruktywną współpracę. Jesteśmy tu dla mieszkanek i mieszkańców, ich głos będzie zawsze słyszany – zapewnia komendant Magdalena Ejsmont.

Magdalena Ejsmont to absolwentka kierunku Zarządzania Ruchem Lotniczym Akademii Obrony Narodowej, podyplomowych studiów Problematyki Zorganizowanej Przestępczości i Terroryzmu na Uniwersytecie Warszawskim, podyplomowych studiów w zakresie Stosunków Międzynarodowych i Dyplomacji w Collegium Civitas oraz podyplomowych studiów Psychologii śledczej w praktyce operacyjnej i procesowej w Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej. Posiada bogate, dziesięcioletnie doświadczenie w pracy w służbach specjalnych. Zajmowała stanowiska związane z bezpieczeństwem Sił Zbrojnych RP ­– zarówno w kraju, jak też zagranicą. Służyła w Afganistanie. Ukończyła liczne kursy specjalistyczne organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz służby specjalne, w tym dotyczące tematyki analizy zagrożeń.

Od czerwca 2017 r. pracowała w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, gdzie zajmowała się obszarem bezpieczeństwa imprez masowych i zgromadzeń.

Sonda
Czy komendant Straży Miejskiej w Warszawie powinien stracić stanowisko?
Czego warszawiacy oczekują od nowego komendanta straży miejskiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE