Przeciął skrzyżowanie jak strzała i wjechał do klatki schodowej! Poranny dramat na Białołęce

2022-05-20 21:31
Przeciął skrzyżowanie jak strzała i wjechał do klatki schodowej! Poranny dramat na Białołęce
Autor: Straż Miejska m. st. Warszawy Przeciął skrzyżowanie jak strzała i wjechał do klatki schodowej! Poranny dramat na Białołęce

O poranku, 20 maja, srebrny hyundai jak strzała przeciął skrzyżowanie na Białołęce. Tuż przed nadjeżdżającym radiowozem straży miejskiej przeleciał przez ogrodzenie i przodem wbił się w drzwi klatki schodowej budowanego tam bloku mieszkalnego. Mężczyzna miał szczęście, że na miejscu od razu były służby. Kierowca miał uwięzione nogi. Strażnicy podejrzewali też obrażenia wewnętrzne.

Minęła godzina 6.40, w piątek, 20 maja, gdy strażnicy miejscy dojeżdżali do skrzyżowania Geodezyjnej z Geometryczną na Białołęce. Nagle tuż przed nimi wyjechał z ogromną prędkością srebrny hyundai. - Kierowca nie panował nad autem, które przecięło skrzyżowanie. Samochód przeleciał przez ogrodzenie budowy i z impetem wbił się w wejście do klatki schodowej budowanego bloku – przekazał Jerzy Jabraszko z referatu prasowego stołecznej straży miejskiej.

Zakleszczony kierowca

Silnik nadal pracował, gdy strażnicy podbiegli do auta. Kierowca był przytomny, ale zakleszczony na siedzeniu za kierownicą. Mimo prób strażnikom nie udało się otworzyć drzwi. Wezwali straż pożarną, pogotowie ratunkowe i policję. W czasie oczekiwania na ich przyjazd otworzyli tylne drzwi auta i wyłączyli silnik.

Uwięzione nogi i urazy wewnętrzne

- Kierowca nie miał widocznych obrażeń, ale był wyraźnie zdezorientowany. Nie wiedział, jak doszło do zdarzenia. Strażnikom udało się uwolnić jego uwięzione nogi, ale liczyli się z tym, że może mieć obrażenia wewnętrzne, więc nie pozwolili mu wysiąść z pojazdu – dodał Jerzy Jabraszko. Po przyjeździe karetki i zbadaniu przez ratowników mężczyzna został uwolniony z auta i przetransportowany do szpitala. Przyczyny wypadku wyjaśni policja.

Sonda
Czy niebezpieczni kierowcy powinni tracić prawo jazdy na zawsze?
Pachołki latały jak kręgle. Tak wyglądały mistrzostwa kierowców autobusów WTP
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE