WYDMUCHAŁ 1,5 PROMILA!

Groza w Otwocku. Pijany 44-latek strzelał do przechodniów w Parku Miejskim

2022-10-01 11:34

Chwile grozy przeżyli przechodnie, którzy we wtorek (27 września) wybrali się na spacer po Parku Miejskim w Otwocku. Po godzinie 18:00 pijany, agresywny 44-latek usiadł tam na jednej z ławek i postanowił… strzelać z broni do ludzi. O zdarzeniu powiadomiła policję jedna ze spacerowiczek, która stała się celem „snajpera”. Mężczyzna strzelał do niej z pistoletu na metalowe kule! Cudem nie doszło do tragedii.

Pijany 44-latek siedział na ławce w parku. Miał broń, strzelał do ludzi

Koszmarne sceny rozegrały się we wtorek, 27 września, w Parku Miejskim w Otwocku, po godzinie 18:00. Pijany 44-latek postanowił przyjść do Parku Miejskiego i urządzić sobie strzelaninę. Jego celem byli spacerujący po parku ludzie. Mężczyzna miał przy sobie broń na metalowe kule i strzelał na oślep do każdego, kto go mijał! Mieszkańcy byli przerażeni niezwykle groźną "zabawą" agresora. Na jego zachowanie natychmiast zareagowała jedna z mieszkanek Otwocka, w której stronę padały strzały. Kobiecie cudem udało się uniknąć kul "snajpera". Spacerowiczka chwyciła za telefon i powiadomiła o dantejskich scenach dyżurnego policji. Dzięki jej interwencji w porę udało się uniknąć tragedii.

Na miejsce przyjechali policjanci z wydziału kryminalnego

Funkcjonariusze chwilę po otrzymaniu zgłoszenia udali się do Parku Miejskiego. Gdy tylko spostrzegli nietrzeźwego agresora z bronią, od razu obezwładnili go i zatrzymali. Sprawcą strzelaniny okazał się 44-letni mieszkaniec Otwocka. Mundurowi znaleźli przy nim przedmiot przypominający broń i pudełko z metalowymi kulami. Policjanci zauważyli, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu, dlatego sprawdzili jego stan trzeźwości za pomocą alkomatu. 44-letni miłośnik broni wydmuchał aż 1,5 promila!

- Śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego, przedstawili 44-latkowi zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W trakcie wyjaśnień podejrzany nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego postępowania. Twierdził, że jest miłośnikiem militariów, a samego zdarzenia nie pamięta z uwagi na nadmierną ilość spożytego wcześniej alkoholu. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku - poinformowała mł. asp. Paulina Harabin z otwockiej policji.

Sonda
Czy w Polsce powinien być bardziej swobodny dostęp do broni?
Strzelał z repliki armaty na imprezie osiemnastkowej córki. Armata wybuchła
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają