Hideo Kojima w Warszawie! Dlaczego legendarny twórca gier komputerowych odwiedził Polskę? [GALERIA, VIDEO]

2019-10-08 18:38 PRA
Legendarny Hideo Kojima w Warszawie
Autor: Twitter by Hideo Kojima Legendarny Hideo Kojima w Warszawie

Dla wielbicieli gier komputerowych jest człowiekiem-legendą, twórcą kultowych gier "Snatcher", "Policenauts" i serii "Metal Gear". Do Warszawy wpadł w związku z promocją swojej najnowszej gry, "Death Strending", która na rynku pojawi się na początku listopada i podobno radykalnie przełamuje obowiązujące schematy.

"Death Strending" będzie miał premierę dopiero za miesiąc, ale już dzisiaj jest bodaj najbardziej oczekiwaną grą. Jak mówił w licznych wywiadach, ambicją Hideo Kojimy było stworzenie gry, która odbiega od powszechnie znanych schematów, zmusza uczestnika do przemyśleń i refleksji. Wręcz nowego gatunku w świecie gier wideo. Czy mu się to udało, gracze dowiedzą się dopiero w listopadzie.

Na razie w ramach promocyjnego objazdu po świecie, Hideo przyjechał do Warszawy. Przed wszystkim po to, aby zapowiedzieć polską wersję "Death Strending". Ale przy okazji odwiedził także CD Projekt RED pracujący nad swoim najnowszym tytułem "Cyberpunk 2077". A na Twitterze podzielił się spora galeria zdjęć z Warszawy.