Horrendalnie drogie kosze na śmieci. Urzędnicy zapłacą za nie ponad pół miliona złotych!

i

Autor: screen / TVP Horrendalnie drogie kosze na śmieci. Urzędnicy zapłacą za nie ponad pół miliona złotych!

Ogromny koszt

Horrendalnie drogie kosze na śmieci. Urzędnicy zapłacą za nie ponad pół miliona złotych!

2022-12-06 16:17

Urzędnicy z Ursynowa postanowili walczyć z porozrzucanym śmieciom i wymienić kosze na nowe, z daszkiem, które utrudnią ptakom dostęp do odpadów. Pomysł zasługuje na aprobatę, jednak kwota, jaką przyjdzie zapłacić za nowe śmietniki wbija w fotel. Około 200 koszy na śmieci kosztować będzie ponad pół miliona złotych!

Na Ursynowie wymienią kosze na śmieci

Na ursynowskich ulicach ma zapanować porządek. Ma to być koniec śmieci wyciąganych przez ptaki ze śmietników i rozrzucanych wokół koszy. Urzędnicy postanowili wymienić kosze na śmieci na terenie dzielnicy na nowe. Postawili na te z daszkami ograniczającymi ptakom dostęp do odpadów.

- Zależy nam na tym, żeby to były kosze z daszkami, aby ptaki nie rozgrzebywały śmieci – wyjaśniła w rozmowie z TVP Warszawa Kamila Terpiał, rzeczniczka Urzędu dzielnicy Ursynów.

Co więcej, ursynowskie kosze będą miały wygrawerowany symbol, wskazując ich pochodzenie. Ma to zniechęcać potencjalnych złodziei.

Horrendalnie drogie kosze na śmieci

W decyzji urzędników nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, jaką kwotę pieniędzy chcą przeznaczyć na nowe śmietniki. Około 200 koszy kosztować będzie ponad pół miliona złotych.

Nowe kosze powoli pojawiają się już w niektórych punktach na mapie dzielnicy. Jak podaje portal haloursynów.pl, kosze z daszkami zobaczymy m.in. na ulicach: Dereniowej (33), Cynamonowej (38), Jastrzębowskiego (14), Przy Bażantarni (25), Wańkowicza (10), Herbsta (15), Nugat (14), Nowoursynowskiej (5) oraz Pala Telekiego (22).

Sonda
Czy w Warszawie powinno być więcej koszy na śmieci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają