Co za koszmar

Horror na dk 92 pod Sochaczewem. Ciężarówka zmiotła pieszego. 30-latek walczy o życie w szpitalu

2022-11-30 12:07

Koszmar rozebrał się późnym wieczorem we wtorek, 29 listopada. Na drodze krajowej numer 92 w miejscowości Topołowa (pow. sochaczewski), kierujący ciężarówką potrącił 30-letniego pieszego. Mężczyzna przeżył, ale w ciężkim stanie trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego makabrycznego wypadku.

Topołowa. Potrącenie pieszego

Do wypadku doszło około godz. 21 w we wtorek (29 listopada). Z relacji naszego reportera wynika, że kierowca ciężarówki potrącił idącego bokiem jezdni mężczyznę. Informację o potwornym wypadku potwierdziła również sochaczewska policja.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 30-letni mężczyzna został potrącony przez pojazd ciężarowy marki MAN kierowany przez 49-latka - poinformowała asp. Agnieszka Dzik z policji w Sochaczewie.

Uderzenie było bardzo silne. Nasz reporter informował o porozrzucanych po jedni rzeczach pieszego. Na ulicy leżały jego buty, kurtka, plecak.

Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR, jednak z powodu pogody nie mógł kontynuować akcji. Potrącony 30-latek jest w stanie krytycznym. - Pieszy doznał poważnych obrażeń zagrażających życiu. Został przetransportowany do szpitala - przekazała nam policjantka.

Policjanci apelują o ostrożność

Na miejscu wypadku policjanci wykonywali czynności procesowe. Funkcjonariusze przebadali kierowcę ciężarówki na obecność alkoholu w organizmie. - Kierowca mana był trzeźwy, ale został mu również pobrana krew do badań - poinformowała asp. Agnieszka Dzik.

Dlaczego doszło do potwornego wypadku? Policja szuka odpowiedzi na to pytanie. - Ustalamy dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia – zapewniła asp. Dzik. - Apelujemy do kierowców o ostrożność - dodała policjantka.

Sonda
Czy po zmroku nosisz odblaski?
Nasi Partnerzy polecają