TRAGICZNY POŻAR W TWORKACH

Horror! Pożar w Tworkach, 50 nerwowo chorych pacjentów ewakuowanych

2022-08-05 9:42

Ogromna tragedia w szpitalu psychiatrycznym w Pruszkowie! Nad ranem, 5 sierpnia, w jednej z sal chorych pojawił się ogień i wybuchł ogromny pożar. Prawdopodobnie jeden z pacjentów dokonał podpalenia. Płonęło jego łóżko w sali! Konieczna była ewakuacja 50 chorych pacjentów, a czterech z nich przewieziono do szpitala!

Pożar w szpitalu psychiatrycznym w Tworkach

- Sytuacja miała miejsce w godzinach 4.30-6.30. Ogień pojawił się w jednym z pawilonów szpitala w Pruszkowie na parterze w sali chorych - wskazał w rozmowie z PAP mł. bryg. Karol Kroć. 50 pacjentów natychmiast po wybuchu pożaru ewakuowano do innej części tego samego pawilonu, gdzie było bezpiecznie. Po wybuchu pożaru ranne zostały cztery osoby, w tym najprawdopodobniej chory nerwowo pacjent, który spowodował pożar! Jak się dowiadujemy, jeden z pacjentów ma poparzone aż 20 procent ciała!

Ogień pojawił się w łóżku chorego pacjenta

- Mówimy tutaj o pojawieniu się ognia w jednym z łóżek pacjentów, w skutek czego ten pożar się rozprzestrzenił na wyposażenie sali chorych - powiedział mł. bryg. Karol Kroć. Czterech poszkodowanych od razu przewieziono do szpitali w Warszawie. Reszta zszokowanych pożarem pacjentów jest pod opieką personelu szpitala.

Potężny pożar na warszawskim Kamionku. Ogień strawił kamienice na ul. Mińskiej

Błyskawiczna akcja strażaków

Na szczęście strażacy błyskawicznie zareagowali na alarm o pożarze i sprawnie poradzili sobie z niezwykle groźną sytuacją. - Pożar był dosyć szybko ugaszony. Udało nam się go opanować i nie rozprzestrzenił się na pozostałe pomieszczenia- zaznaczył oficer prasowy KP PSP w Pruszkowie. Dodał, że do akcji gaszenia pożaru zostało skierowanych 7 zastępów. - Były to zastępy PSP w Pruszkowie oraz okolicznych jednostek. W akcji w sumie wzięło udział 30 strażaków.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE