TRAGICZNY POŻAR W TWORKACH

Horror! Pożar w Tworkach, 50 nerwowo chorych pacjentów ewakuowanych

2022-08-05 9:42

Ogromna tragedia w szpitalu psychiatrycznym w Pruszkowie! Nad ranem, 5 sierpnia, w jednej z sal chorych pojawił się ogień i wybuchł ogromny pożar. Prawdopodobnie jeden z pacjentów dokonał podpalenia. Płonęło jego łóżko w sali! Konieczna była ewakuacja 50 chorych pacjentów, a czterech z nich przewieziono do szpitala!

Pożar w szpitalu psychiatrycznym w Tworkach

- Sytuacja miała miejsce w godzinach 4.30-6.30. Ogień pojawił się w jednym z pawilonów szpitala w Pruszkowie na parterze w sali chorych - wskazał w rozmowie z PAP mł. bryg. Karol Kroć. 50 pacjentów natychmiast po wybuchu pożaru ewakuowano do innej części tego samego pawilonu, gdzie było bezpiecznie. Po wybuchu pożaru ranne zostały cztery osoby, w tym najprawdopodobniej chory nerwowo pacjent, który spowodował pożar! Jak się dowiadujemy, jeden z pacjentów ma poparzone aż 20 procent ciała!

Ogień pojawił się w łóżku chorego pacjenta

- Mówimy tutaj o pojawieniu się ognia w jednym z łóżek pacjentów, w skutek czego ten pożar się rozprzestrzenił na wyposażenie sali chorych - powiedział mł. bryg. Karol Kroć. Czterech poszkodowanych od razu przewieziono do szpitali w Warszawie. Reszta zszokowanych pożarem pacjentów jest pod opieką personelu szpitala.

Potężny pożar na warszawskim Kamionku. Ogień strawił kamienice na ul. Mińskiej

Błyskawiczna akcja strażaków

Na szczęście strażacy błyskawicznie zareagowali na alarm o pożarze i sprawnie poradzili sobie z niezwykle groźną sytuacją. - Pożar był dosyć szybko ugaszony. Udało nam się go opanować i nie rozprzestrzenił się na pozostałe pomieszczenia- zaznaczył oficer prasowy KP PSP w Pruszkowie. Dodał, że do akcji gaszenia pożaru zostało skierowanych 7 zastępów. - Były to zastępy PSP w Pruszkowie oraz okolicznych jednostek. W akcji w sumie wzięło udział 30 strażaków.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki