Horror w gabinecie lekarskim. Ginekolog wykorzystał seksualnie 13-latkę!?

2021-09-30 15:25
Horror w gabinecie lekarskim. Ginekolog wykorzystał seksualnie 13-latkę!?
Autor: Pixabay Horror w gabinecie lekarskim. Ginekolog wykorzystał seksualnie 13-latkę!?

Koszmar sprzed lat ma swój finał przed wymiarem sprawiedliwości. W środę przed Sądem Rejonowym w Nowym Dworze Mazowieckim stanął Wojciech S., lekarz ginekolog. Prokuratura oskarża mężczyznę o wykorzystywanie seksualne swojej małoletniej pacjentki. Do zdarzenia miało dojść kilkanaście lat temu w gabinecie Wojciecha S.

Ginekolog Wojciech S. został oskarżony na podstawie art. 200 par. 1 kodeksu karnego. Mówi on o obcowaniu płciowym z małoletnim lub dopuszczeniu się wobec niego innej czynności seksualnej. Mężczyźnie grozi za to od dwóch do 12 lat więzienia.

W środę, 29 września, Wojciech S. stanął przed sądem w Nowym Dworze Mazowieckim. Na wniosek prokuratury rozprawa została utajniona. Oznacza to, że media nie mogły w niej uczestniczyć.

Zobacz także: Najmłodszy polski milioner w sądzie. "Czuję się niewinny"

Z doniesień wynika, że do szokującego przestępstwa miało dojść kilkanaście lat temu w gabinecie lekarskim Wojciecha S., znajdującym się w Nowym Dworze Mazowieckim. Lekarz miał rzekomo wykorzystać seksualnie swoją 13-letnią wówczas pacjentkę.

Jak donosi portal onet.pl pokrzywdzona złożyła wniosek o popełnieniu przestępstwa już dwa lata temu. Prokuratura umorzyła jednak sprawę. Kobieta nie poddała się i złożyła zażalenie. Wówczas śledczy ponownie wszczęli postępowanie i przygotowali ostateczny akt oskarżenia przeciwko ginekologowi.

Sprawdź: Marka zmiażdżyła prasa. Konał w samotności na polu. Osierocił córeczkę

Pokrzywdzona kobieta bierze udział w rozprawie jako oskarżyciel posiłkowy. W środę nie stawiła się w sądzie. Na sali reprezentowała ją więc jej pełnomocniczka.

Sonda
Czy kary za przestępstwa seksualne powinny być wyższe i surowsze?
Raport z anteny 30.09
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE