Jadowita przesyłka z zagranicy. Skorpion wyruszył na wakacyjną wyprawę! Trafił na warszawską Pragę!

i

Autor: STRAŻ MIEJSKA Jadowita przesyłka z zagranicy. Skorpion wyruszył na wakacyjną wyprawę! Trafił na warszawską Pragę!

NIEPROSZONY GOŚĆ

Jadowita przesyłka z zagranicy. Skorpion wyruszył na wakacyjną wyprawę! Trafił na warszawską Pragę!

2023-07-27 14:42

Jedna z mieszkanek warszawskiej Pragi, po zakończonym urlopie, podczas rozpakowywania bagaży, znalazła w nich… skorpiona! Okazało się, że malutki, bo zaledwie 3-centrymetrowy zwierzak, schował się pod stertą ubrań, na samym dnie torby. Kobieta, która zauważyła jadowitego gościa, natychmiast powiadomiła o nim strażników miejskich.

Warszawa, Praga-Południe. Jadowity skorpion znaleziony w torbie. Przyjechał do nas z samej Chorwacji

Dochodziła godzina 19 w niedzielę (23 lipca), gdy mieszkanka jednego z bloków przy ul. Kobielskiej na warszawskiej Pradze zadzwoniła pod numer alarmowy straży miejskiej – 986. Kobieta poprosiła o przyjazd na miejsce Ekopatrolu, ponieważ w swojej torbie znalazła malutkiego skorpiona. Kilkanaście minut później strażnicy zapukali do jej drzwi.

Kobieta poinformowała nas, że niedawno wróciła z bliskimi z Chorwacji. Gdy po powrocie zaczęła rozpakowywać bagaże, zauważyła w nich małego brązowego skorpiona, który krył się w ubraniach – powiedział st. insp. Robert Bielski.

Podróżniczka nie wpadła w panikę, tylko chwyciła słoik i schwytała nieoczekiwanego gościa! Podróżnik miało około 3cm długości.

Strażnicy odebrali skorpiona od kobiety i przewieźli małego globtrotera do Centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO, gdzie zostanie otoczony fachową opieką.

Sonda
Widziałeś kiedyś skorpiona?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany