Jadowity pasażer na gapę przeraził warszawiaków. Skorpion zadomowił się w mieszkaniu na Ochocie

2021-06-15 13:15
Jadowity pasażer na gapę przeraził warszawiaków. Skorpion zadomowił się w mieszkaniu na Ochocie
Autor: Straż Miejska, Warszawa skorpion w mieszkaniu na Ochocie

Widząc niespodziewanie egzotycznego skorpiona w swoim mieszkaniu, można przestraszyć się nie na żarty. Ci mieszkańcy osiedla Szczęśliwice następnym razem dużo dokładniej będą sprawdzać swój bagaż, podczas powrotu z wakacji. Kilkucentymetrowy pasażer na gapę wprosił się do ich domu i napędził strachu!

Często słyszy się o jadowitych pająkach, które wraz z egzotycznymi owocami przemierzają tysiące kilometrów i przypadkowo trafiają na sklepowe półki. Ale żeby tropikalny gość przyjechał do Warszawy wraz z bagażem podróżnym? O tym mówi się już zdecydowanie rzadziej.

ZOBACZ TEŻ: Ogromny ptasznik spacerował po centrum Warszawy. Przechodnie byli przerażeni

Mieszkańcy osiedla Szczęśliwice na Ochocie przeżyli niemiłe zaskoczenie, gdy odkryli, jakiego pasażera na gapę przywieźli ze sobą z wakacji. W sobotę, 12 czerwca, zauważyli bowiem, że w ich mieszkaniu pojawił się nowy lokator. Napędził on im nie lada strachu!

Najpierw jednak tropikalny przybysz rozzłościł swoją obecnością ich psa, pilnującego porządku w domu. Intensywne szczekanie czworonoga zwróciło uwagę jego właścicieli. Gdy przyszli zobaczyć, co się dzieje, ich oczom ukazał się nieprawdopodobny widok. Nieproszony gość był skorpionem! Miał co prawda zaledwie kilka centymetrów, ale przestraszył mieszkańców Ochoty nie na żarty.

Przerażeni widokiem tropikalnego pajęczaka zawiadomili o sytuacji strażników z Ekopatrolu, którzy natychmiast przybyli do mieszkania. - Z relacji mieszkańców wynika, że mogli go przywieźć z wakacji we Włoszech - przekazał Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej.

Funkcjonariusze bezpiecznie odłowili egzotycznego gościa i przewieźli zwierzaka do Centrum CITES na terenie Warszawskiego ZOO.

Rutkowski Story: Tajemnica zaginięcia pierścionka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE