Jak dojechać do Szpitala Południowego na szczepienie? Zobacz nasz PORADNIK

2021-02-25 13:49
Szpital Południowy tymczasowym szpitalem covidowym. Przyjmie pierwszych pacjentów w połowie lutego
Autor: Urząd m.st. Warszawa http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/szpital-po-udniowy-dla-pacjent-w-z-covid-19-zostanie-uruchomiony-zgodnie-z-planem

W Szpitalu Południowym na Ursynowie działa punkt szczepień przeciwko COVID-19. W jaki sposób można tam najwygodniej dojechać komunikacją miejską? Stołeczny ratusz przedstawił wszelkie możliwe trasy. Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Szpital Południowy znajduje się na Ursynowie, przy ulicy I. Gandhi. Pacjenci, którzy właśnie tu mają wyznaczone szczepienie, mogą dojechać do swojego punktu Warszawskim Transportem Publicznym. Najszybciej można to zrobić wybierając pierwszą linię metra M1. Na stacji Imielin należy się przesiąść do autobusu linii 148, 179 lub 185. Metro od szpitala dzieli odległość dwóch przystanków. Przystanki, na których trzeba wysiąść z autobusu dotychczas nazywały się Marco Polo a od soboty 20 lutego nazwa została zmieniona na Szpital Południowy. Taki dojazd jest szczególnie dobry dla mieszkańców północnych dzielnic Warszawy, ale też dla wszystkich przesiadających się w centrum do metra.

Z dolnego Mokotowa, wprost do szpitala zawiozą autobusy linii 185, a z Pragi-Południe – 148. Linia ta zapewnia również bezpośrednie połączenie szpitala z lotniskiem. Z Ursynowa zaś do szpitala dojeżdżają autobusy linii 179.

Szpital Południowy jest jednym z ośmiu szpitali tymczasowych w województwie mazowieckim, utworzonych w ramach planu zabezpieczenia łóżek „covidowych”. Po zakończeniu pandemii koronawirusa nowy miejski szpital zacznie służyć mieszkańcom południowych dzielnic Warszawy. W Szpitalu Południowym będzie działał też system ratownictwa medycznego z SOR oraz własnym lądowiskiem dla helikopterów, które znajduje się na dachu budynku, ponad 24 m nad poziomem terenu.

Gigantyczne kolejki przed Szpitalem Południowym w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE