Wisła na wysokości Woli Brwileńskiej, 23.02.2021 r.

i

Autor: Jakub Sawicki | IMGW-PIB

Warszawie grozi POWÓDŹ? Trzaskowski zwołał sztab kryzysowy. Jego słowa nie pozostawiają złudzeń

2021-02-25 7:46

Prezydent Warszawy zwołał w środę sztab kryzysowy z powodu sytuacji na Wiśle. Służby zapewniły o pełnej gotowości na wypadek wystąpienia zagrożeń jak ewentualna fala wezbraniowa - powiedział Rafał Trzaskowski po posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Z prognoz pogody wynika jednak, że nie należy się spodziewać nadmiernych wzrostów ilości wody w Wiśle.

"Służby zapewniły o pełnej gotowości na wypadek wystąpienia zagrożeń. Natomiast w tym momencie sytuacja jest dobra, nie zidentyfikowaliśmy żadnych niebezpieczeństw. Jednak dmuchamy na zimne i na bieżąco monitorujemy sytuację w newralgicznych miejscach. Prognoza pogody na szczęście jest dla nas obiecująca, nie są zapowiadane opady. Śnieg topi się powoli. Ryzyko wystąpienia zagrożenia powodziowego lub miejscowych podtopień jest zdecydowanie niskie" - powiedział po posiedzeniu zespołu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

NIE PRZEGAP: BRUTALNY atak na Trzaskowskiego. Soczyste uderzenie na ulicy. To musiało go zaboleć, AFERA na całą Polskę

Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy odbyło się w środę. Prezydent stolicy odebrał podczas niego raport służb ratowniczych, porządkowych i miejskich o przygotowaniu miasta do działań w przypadku wystąpienia zagrożenia powodziowego lub miejscowych podtopień.

Oprócz Rafała Trzaskowskiego w posiedzeniu udział wzięli m.in. przedstawiciele podmiotów odpowiedzialnych za konkretne działania zabezpieczające i ratownicze: Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej, Komendant Stołeczny Policji, Komendant Straży Miejskiej, przedstawiciel IMGW-PIB, Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad oddział Warszawa, Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, a także Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, Zarządu Dróg Miejskich, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Zarządu Zlewni w Warszawie. Służby złożyły raport o gotowości organizacyjnej i sprzętowej do działań w przypadku wystąpienia zagrożenia powodziowego lub miejscowych podtopień.

Jednak, jak zwraca uwagę ratusz, z długoterminowej prognozy meteorologicznej, przedstawionej przez przedstawiciela IMGW wynika, że nie należy się spodziewać nadmiernych wzrostów ilości wody roztopowej w Wiśle i lokalnych rzekach. "Woda z roztapiającego się śniegu wsiąka w glebę, co będzie miało korzystny wpływ na ograniczenie zjawiska suszy w okresie wiosenno-letnim" - wskazano. 

Zboczeniec na basenie Warszawianki. Nagrywał nagie kobiety w przymierzalni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE