wybory 2023

Jan Grabiec startuje do Sejmu. Jak sobie poradzi w niedzielnej debacie "Super Expressu?

2023-09-22 13:50

Jan Grabiec to jeden z najbliższych współpracowników Donalda Tuska, od kilku lat jest rzecznikiem Platformy Obywatelskiej. Startuje z pierwszego miejsca listy KO w okręgu podwarszawskim (nr 20). Grabiec weźmie udział w niedzielnej debacie pod hasłem "Najważniejsze wybory", którą organizuje nasza redakcja. Początek debaty o godz. 18 na se.pl oraz na naszych kanałach na YouTube i Facebooku.

Jan Grabiec startuje do Sejmu. To bliski współpracownik Donalda Tuska

Jan Grabiec (rocznik 1972) to czołowy polityk Platformy Obywatelskiej, od 2016 roku jest rzecznikiem partii i jednym z najbliższych współpracowników szefa partii Donalda Tuska.

Studiował na wydziale filozofii KUL i ATK w Warszawie. W ostatnich latach studiów pracował jako nauczyciel filozofii, etyki i religii w liceach warszawskich i legionowskich.

Był samorządowcem związanym z rodzinnym Legionowem (przewodniczący rady miasta, zastępca prezydenta) i wiceministrem administracji i cyfryzacji w rządzie Ewy Kopacz. Był posłem VIII i IX kadencji, pełnił funkcję szefa sejmowej komisji cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii.

Prywatnie jest kibicem Legionovii.

"Najważniejsze wybory". Jan Grabiec w debacie "Super Expressu"

Grabiec weźmie udział w debacie pod hasłem "Najważniejsze wybory", którą organizuje nasza redakcja. Debata odbędzie się w niedzielę 24 września, początek o godz. 18. Będzie ją można śledzić na se.pl, a także na naszych kanałach na YouTube i Facebooku. 

Nasi Partnerzy polecają