Na jaw wyszedł gigantyczny majątek Kaczyńskiego. Wszystko ujawnione. Kwota zwala z nóg

2021-02-23 8:05 ac
Kaczyński zarobił ogromne pieniądze. Dokumenty pokazały prawdę. Mowa o setkach tysięcy złotych
Autor: Wikimedia Commons, Pixabay

To, że politycy, samorządowcy czy miejscy radni zarabiają niemało, wiadomo nie od dziś. Niektórzy jednak mogą pochwalić się niebotycznym majątkiem, luksusowymi zegarkami lub samochodami, a jeszcze inni wysokimi dochodami z innych źródeł. Tak jest m.in. w przypadku Jarosława Kaczyńskiego, który tylko w 2019 roku zarobił setki tysięcy złotych. Dokumenty, które ujrzały światło dzienne pokazały całą prawdę.

O zarobkach polityków krąży wiele plotek. Część z nich to jednak tylko pogłoski, ale wiele okazuje się prawdziwych. Czy rządzący nami ludzie rzeczywiście pławią się w luksusie? Wielu z nich może pochwalić się rekordowymi dochodami, majątkiem lub innymi, luksusowymi dobrami. Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, ma na przykład eleganckie rodzinne auto, dwa mieszkania, a na koncie polityka nie brakuje gotówki.

NIE PRZEGAP: Tak mieszkają Trzaskowscy. Mają nawet złote klamki, zdjęcia nie kłamią

Okazuje się jednak, że nie tylko Trzaskowski ma się czym pochwalić. Potężne dochody ma też Jarosław Kaczyński. Radny m.st. Warszawy jest adwokatem i prowadzi kancelarię prawniczą. Reprezentował m.in. prezydenta Warszawy. I to właśnie z tytułu prowadzonej działalności osiągnął prawdziwe kokosy! Tylko w 2019 roku Kaczyński osiągnął przychód w wysokości niemal miliona złotych z tytułu prowadzonej kancelarii prawnej, co na czysto dało mu około 540 tysięcy złotych dochodu.

Kaczyński dostał też niemal 28 tysięcy złotych diety radnego, a na jego koncie jest około 50 tysięcy złotych oszczędności. Cały jego majątek jest współwłasnością małżeńską - wynika z opublikowanych dokumentów. Co ciekawe, Jarosław Kaczyński nie ma żadnego domu ani mieszkania. W oświadczeniu majątkowym nie wykazał też żadnych luksusowych dóbr, których wartość przekroczyłaby 10 tysięcy złotych.

A jak mieszka Jarosław Kaczyński, prezes PiS? Prześwietliliśmy jego willę na warszawskim Żoliborzu:

Spurek chce zdelegalizować schabowego? Co na to Kaczyński? Komentarz Adama Federa