Najpierw afera z odśnieżaniem, teraz nagle przyszło to. Rafał Trzaskowski może się załamać

i

Autor: Marcin Wziontek Rafał Trzaskowski

Najpierw afera z odśnieżaniem, teraz nagle przyszło to. Rafał Trzaskowski może się załamać

2021-02-16 16:03

Rafał Trzaskowski znów znalazł się w centrum medialnego zainteresowania. W ostatnich dniach prezydentowi Warszawy mocno oberwało się za problemy z odśnieżaniem stolicy. Po intensywnych opadach wiele ulic i chodników było białych i śliskich, a miejskie służby nie nadążały z odśnieżaniem. Teraz jak grom z jasnego nieba na Trzaskowskiego spadł kolejny cios. Prezydent Warszawy może się załamać.

Rafał Trzaskowski ma powody do niepokoju. W ostatnich dniach prezydentowi Warszawy oberwało się za liczne awarie ogrzewania, wodociągów czy za problemy z odśnieżaniem. Po trzech dniach od intensywnej śnieżycy, która dosłownie zasypała stolicę, wiele ulic i chodników wciąż było białych i śliskich. Teraz doszło jeszcze badanie, które jasno pokazuje, że Trzaskowski może się załamać.

NIE PRZEGAP: Tyle zarabia Rafał Trzaskowski. Złapiesz się za głowę, kwoty zwalają z nóg

Z najnowszego sondażu IBRiS zrealizowanego dla Onetu wynika bowiem, że w Polsce spada zaufanie do polityków. Największym zaufaniem w lutym Polacy darzą Andrzeja Dudę, Mateusza Morawieckiego i Szymona Hołownię. Rafał Trzaskowski znalazł się poza podium, bo dopiero na czwartej pozycji. Prezydent Warszawy zdobył zaufanie 35,4 proc. respondentów i jest ono niższe o 0,7 pkt proc. w stosunku do poprzedniego badania. To jednak niejedyne zmartwienie Trzaskowskiego. W sondażu wskazano, że aż 48 proc. respondentów nie ufa prezydentowi stolicy, a 14,6 proc. ma do niego neutralny stosunek.

Straciła większość polityków

Andrzej Duda cieszy się w tym miesiącu zaufaniem 38,9 proc. Polaków (-3 pkt proc. w porównaniu do pomiaru ze stycznia). Prezydent tuż po zdobyciu reelekcji osiągnął rekordowy, ponad 50 proc. wynik, a ostatni raz spadł poniżej 40 proc. w lipcu 2018 r. (wówczas 38,7 proc.)" – czytamy na portalu.

NIE PRZEGAP: Słynny lekarz MASAKRUJE Trzaskowskiego. "Mam wku**a na Rafała". Nie pozostawił suchej nitki

Według Onetu "jeszcze więcej stracił premier Mateusz Morawiecki. Szefowi rządu ufa w tej chwili 37,8 proc. badanych (-5,9 pkt proc.)". "W jego przypadku to najgorszy rezultat od kwietnia 2018 r. (wówczas 36,5 proc.)" – ocenia portal. Szymon Hołownia, lider ugrupowania Polska 2050 i były kandydat na prezydenta, ma zaufanie 37,7 proc. osób (-5,6 pkt proc.). Onet zwraca uwagę, że "w ten sposób wraca do poziomu z listopada ub.r. (wówczas 36,1 proc.)".

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Rafał Trzaskowski, Władysław Kosiniak-Kamysz, Donald Tusk, Adam Niedzielski, Elżbieta Witek, Jarosław Kaczyński oraz Tomasz Grodzki.

Sonda
Czy Rafał Trzaskowski radzi sobie z zarządzaniem Warszawą?
Oto jaki majątek ma Rafał Trzaskowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE