Rocznica katastrofy smoleńskiej

i

Autor: Wikipedia, Fot. P. Tracz, CC, 2016 Rocznica katastrofy smoleńskiej

Jutro dziewiąta rocznica katastrofy smoleńskiej [HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI]

2019-04-09 18:08

10 kwietnia minie dziewięć lat od katastrofy smoleńskiej. Sprawdź, jak będą wyglądały uroczystości rocznicowe w Warszawie. 

Obchody rocznicy rozpoczną się mszą świętą w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu. Wierni będą się modlić za ofiary katastrofy.

Czytaj także: Pogoda na Wielkanoc 2019. Jaka pogoda w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny w Warszawie? Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2019

O godzinie 8.41 przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie odbędzie się apel pamięci. Następnie pod Pomnikiem śp. Lecha Kaczyńskiego oraz Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku zostaną złożone kwiaty.

Czytaj także: Pracownik MSZ wśród ofiar katastrofy samolotu w Etiopii. Rodzina jedzie na miejsce [AUDIO]

W godzinach od 9.30 - 15.00 przed Pałacem Prezydenckim będzie Blok Filmowy. O godzinie 19 w Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela odbędzie się kolejna msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

Po mszy świętej odbędzie się uroczysty marsz pamięci - z bazyliki pod Pałac Prezydencki, gdzie będzie przemawiał Jarosław Kaczyński i prezydent Andrzej Duda. 

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęło 96 osób. Wśród ofiar katastrofy TU-154 był prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria Kaczyńska. Zginęli także najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja udawała się na uroczystości rocznicowe do Katynia. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE