Kataklizm w stolicy? Jaka będzie pogoda we wtorek?

2021-02-09 7:00
Przerażające prognozy. ŚNIEŻYCA nie odpuszcza! Synoptyk IMIGW powiedział, co nas czeka w nocy
Autor: Super Express Przerażające prognozy. ŚNIEŻYCA nie odpuszcza! Synoptyk IMIGW powiedział, co nas czeka w nocy

Poniedziałkowy kataklizm spędził sen z powiek kierowcom pługów śnieżnych. Ogromna śnieżyca sparaliżowała całą stolicę. Jakie prognozy mają dla nas synoptycy we wtorek? Czy sytuacja się uspokoi?

"Wtorek to zdecydowana poprawa pogody jeżeli chodzi o opad śniegu, o zawieje i zamiecie śnieżne oraz o jego intensywność. Oczywiście ten opad nadal będzie występował - poinformował synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski.

"Jeżeli chodzi o opady śniegu w Warszawie i w centrum, to we wtorek można powiedzieć, że będą to już dosłownie resztki śniegu" - ocenił Walijewski. Dodał, że śnieg w tych miejscach będzie już jedynie prószył. W ciągu dnia W warszawie może spaść go jedynie ok. 1 cm.

Temperatura maksymalna we wtorek wyniesie od -10 st. C na północnym wschodzie i w kotlinach sudeckich, ok. -6 w centrum i na zachodzie, do -1 st. C na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby, nad morzem umiarkowany w porywach do 60 km/h, natomiast w górach zdecydowanie silniejszy - w porywach do 100 km/h i będzie tam powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Atak zimy. Ogromna śnieżyca w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE