Małgorzata Kidawa-Błonska i Rafał Trzaskowski

i

Autor: PAP/Tomasz Gzell

Kidawa za Trzaskowskiego w Warszawie? Szykuje się ciekawa zamiana miejsc

2020-05-18 17:30

Jeszcze Rafał Trzaskowski oficjalnie nie zaczął być kandydatem na prezydenta RP, a już coraz częściej mówi się, kto mógłby rządzić Warszawą, gdy wygra. Czy wówczas w wyborach na prezydenta stolicy wystartuje Małgorzata Kidawa-Błońska?

Trzaskowski za Kidawę-Błońską walczy o prezydenturę kraju, czy wobec tego Kidawa-Błońska powalczy za niego o prezydenturę Warszawy? To byłaby dość ciekawa zamiana miejsc polityków Platformy Obywatelskiej. Otwarcie mówi o tym była prezydent Warszawy: - Małgosia zna Warszawę jak swój dom. Z pewnością byłaby takim prezydentem, który nie musi się Warszawy uczyć – oceniła Hanna Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z TVN24. Kidawa jest rodowitą warszawianką, przez wiele lat była radną miasta. Pytanie tylko, czy sondaże dawałyby jej szansę na zwycięstwo. Bo to dla szefów Platformy jest najważniejsze. Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała z walki prezydenturę kraju m.in. dlatego, że sondaże były dla niej coraz bardziej niełaskawe. Z kolei Trzaskowski - jak wynika z wewnętrznych badań PO - ma największe szanse spośród polityków PO, by wejść do drugiej tury wyborów z Andrzejem Dudą.

NAJNOWSZY SONDAŻ PREZYDENCKI. TRZASKOWSKI W DRUGIEJ TURZE. KTO TRZECI?

Takie sondaże zadecydowałyby też o kandydacie na stanowisko prezydenta Warszawy. Ale...

Rafał Trzaskowski Małgorzata Kidawa-Błońska

i

Autor: PAP/Tomasz Gzell Rafał Trzaskowski Małgorzata Kidawa-Błońska

- Każdy scenariusz jest dopuszczalny, ale za wcześnie, by o tym mówić – szef PO Borys Budka oddala od siebie komentarze w tej sprawie. Jeśli Trzaskowskiemu udałoby się pokonać Andrzeja Dudę, rządy w Warszawie przejąłby komisarz powołany przez premiera. Można się więc spodziewać, że byłby nim polityk PiS. Już ruszyła giełda nazwisk na której są m.in. wicepremier Jacek Sasin, europoseł Patryk Jaki, wicemister sprawiedliwości Sebastian Kaleta czy warszawski poseł Jarosław Krajewski.

TRZASKOWSKI WIE, że ROZCZAROWAŁ WIELU WARSZAWIAKÓW

Komisarz rządziłby miastem do czasu rozpisania przedterminowych wyborów prezydenckich w stolicy, maksymalnie w ciągu trzech miesięcy.

- Przez trzy miesiące PiS nie zdążyłby zniszczyć Warszawy a jestem przekonany, że nowy prezydent stolicy byłby również z PO – stwierdza prezydent Rafał Trzaskowski.

CZY TRZASKOWSKI ZASŁUŻYŁ NA AWANS DO PAŁACU PREZYDENCKIEGO?

Restauracje w Warszawie otwarte

CZYTAJ NAJLEPSZĄ GAZETĘ W WARSZAWIE I NA MAZOWSZU. KLIKNIJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany