Kiedy otwarcie Varso Tower? Gigantyczny wieżowiec budzi emocje. Co z tarasem widokowym?

2021-03-07 6:25
Kiedy otwarcie Varso Tower? Gigantyczny wieżowiec budzi emocje. Co z tarasem widokowym?
Autor: materiały prasowe Kiedy otwarcie Varso Tower? Gigantyczny wieżowiec budzi emocje. Co z tarasem widokowym?

Nie da się ukryć, że górująca nad Warszawą wieża Varso Tower budzi ogromne emocje. Nic dziwnego, że mieszkańcy stolicy i turyści zastanawiają się, kiedy otwarcie Varso Tower? Największe zainteresowanie budzi m.in. otwarty taras widokowy na poziomie 230 metrów. Czy będzie ogólnodostępny? Kiedy będzie można na niego wjechać? Postanowiliśmy to sprawdzić i znamy dokładne odpowiedzi, które znajdziecie w poniższym artykule.

Kompleks Varso Place, który powstaje przy ulicy Chmielnej w samym centrum Warszawy jest już częściowo ukończony. Wiosną 2020 zakończyła się budowa dwóch niższych budynków Varso 1 i Varso 2, które mają wysokość 81 i 90 metrów.

NIE PRZEGAP: Byliśmy na SZCZYCIE Warszawy! Tak wygląda Varso Tower. Jest najwyższy w Unii Europejskiej [ZDJĘCIA]

Część najemców rozpoczęła tam już swoją działalność. W środku znajduje się m.in. czterogwiazdkowy hotel, dwupoziomowe centrum fitness oraz siedziby wielu polskich i zagranicznych korporacji.

Najwięcej emocji budzi jednak wieża Varso Tower. Nic dziwnego, bowiem to najwyższy budynek w Unii Europejskiej. Razem z iglicą mierzy aż 310 metrów wysokości, co sprawiło, że Pałac Kultury i Nauki odsunął się daleko w tył.

Kiedy otwarcie Varso Tower?

Praca przy budowie Varso Tower wre. Odwiedziliśmy budowę przy ulicy Chmielnej, by zobaczyć aktualne postępy prac. 53-piętrowy wieżowiec osiągnął docelową wysokość pod koniec lutego 2021 roku. Większość budynku pokrywa już szklana elewacja, a we wnętrzu prowadzone są prace instalacyjne i wykończeniowe.

Intensywne prace trwają między innymi w lobby budynku, które będzie miało wysokość aż 10 metrów. Będzie tam można podziwiać oryginalne nawiązanie do historii Warszawy. Dwie ściany zostaną pokryte ręcznie wykonaną mozaiką ceramiczną z aż 1800 kafli. Na wysokości od 46. do 48. piętra powstanie restauracja z panoramą na Warszawę.

Otwarcie Varso Tower jest przewidziane w pierwszym półroczu 2022 roku. To właśnie wtedy otwarty zostanie wieżowiec i dwa otwarte tarasy widokowe. Będą one ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców i turystów. Na razie nie wiadomo, ile będą kosztować bilety wstępu na „dach Unii Europejskiej”.

Byliśmy na dachu Europy. Tak buduje się Varso Tower w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE