Pod Tarczynem wjechał w grupę kolarzy i uciekł. Policja zatrzymała kierowcę. 45-latek był pijany

2022-05-19 7:43
Auto wjechało w 14 kolarzy. Drogowa masakra pod Piasecznem
Autor: Tadeusz Mróz

Kierowca, który wjechał w grupę 12 kolarzy pod Tarczynem został ujęty przez policję. To 45-letni mieszkaniec gminy Tarczyn. Mundurowi aresztowali go w nocy ze środy na czwartek (18/19 maja) po intensywnej obławie. W chwili zatrzymania miał promil alkoholu. W wyniku jego szaleńczej jazdy 4 osoby zostały ranne, a jedna zmarła mimo reanimacji.

Policja potwierdziła informacje o zatrzymaniu podejrzanego. - Został ujęty w godzinach nocnych w miejscu zamieszkania - potwierdziła asp. Marta Gąsowska z policji w Piasecznie. Policjantka zaznaczyła jednak, że w wypadku uczestniczyło 12, a nie 14 kolarzy. - Grupa liczyła 14 rowerzystów, jednak dwóch odłączyło się od niej i w chwili wypadku nie było ich w pobliżu – powiedziała policjantka. Zatrzymany został przewieziony na komisariat policji. Jak ustaliła policja, w chwili wypadku poruszał się osobową Hondą Jazz. Gdy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany.

Do szokującej tragedii doszło w środę wieczorem. Około 19:50 rozpędzony samochód zmiótł grupę kolarzy w miejscowości Przypki w gminie Tarczyn. - Poszkodowanych zostało czterech kolarzy. U trzech stwierdzono złamania kończyn górnych i dolnych. Jeden jest bez funkcji życiowych. Zespół pogotowia przeprowadza czynności ratownicze – relacjonował „Super Expressowi” mł. Bryg. Łukasz Darmofalski, oficer prasowy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. Jeden z kolarzy mimo długiej reanimacji zmarł na miejscu wypadku. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, ruszyła za nim policyjna obława.

Pościg za pijanym kierowcą

Kierowca był pijany

Na razie nie znamy więcej szczegółów. Kierowca z pewnością słyszy zarzuty, najpierw jednak musi wytrzeźwieć.

Sonda
Nowe kary dla pijanych kierowców. Co o nich sądzisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE